Rekabet Kurumu'nda sözlü savunma -Rekabet Kanunu'nu ihlal ettiği gerekçesiyle hakkında…

  • Yazı boyutu
Rekabet Kurumu'nda sözlü savunma
  -Rekabet Kanunu'nu ihlal ettiği gerekçesiyle hakkında…

Rekabet Kurumu'nda sözlü savunma -Rekabet Kanunu'nu ihlal ettiği gerekçesiyle hakkında soruşturma açılan Konya Sarraflar ve Kuyumcular Derneği'nin sözlü savunması alındı -Soruşturma heyeti, Derneğin 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'un 4'üncü maddesini ihlal ettiği sonucuna ulaştığını açıkladı

Rekabet Kanunu'nu ihlal ettiği gerekçesiyle hakkında soruşturma açılan Konya Sarraflar ve Kuyumcular Derneği'nin sözlü savunması alındı. Soruşturma Heyeti, Konya Sarraflar ve Kuyumcular Derneği'nin altın alış ve satış fiyatı ile tamir fiyatları, satış ve pazarlama koşulları gibi diğer unsurları pazar dışında belirlemek, belirlenen fiyatlara uymayan üyelere baskı ve yaptırım uygulamak suretiyle 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'un 4'üncü maddesini ihlal ettiği sonucuna ulaştığını açıkladı.
     Sözlü savunma toplantısı, Rekabet Kurumu'nda, Kurul Başkanı Nurettin Kaldırımcı başkanlığında yapıldı.
     Toplantıya, Konya Sarraflar ve Kuyumcular Derneği yetkilileri ve avukatı ile tanıklar katıldı.
     Derneğin yetkilileri, avukatı ve tanıklar, ulaşılan sonuçlara itiraz ederek, Derneğin tavsiye fiyatlar vererek esnafı değişen altın fiyatlara karşı korumaya çalıştığını, belirlenen fiyatlara uymayan üyelere baskı ve yaptırımın söz konusu olmadığını ve bununla birlikte Derneğin birçok yararlı hizmet verdiğini savundu.
     Rekabet Kurulu soruşturma heyeti, Konya Sarraflar ve Kuyumcular Derneği'nin altın alış ve satış fiyatı ile tamir fiyatları, satış ve pazarlama koşulları gibi diğer unsurları pazar dışında belirlemek, belirlenen fiyatlara uymayan üyelere baskı ve yaptırım uygulamak suretiyle 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'un 4'üncü maddesini ihlal ettiği sonucuna ulaştığını açıkladı.
     Kurul, soruşturmaya ilişkin nihai kararını 27 Şubat 2013'te açıklayacak, karar bu tarihten önce alınırsa Kurumun internet sitesinden de duyurulacak.
    
    
    

Bu haberi 144 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir