Rekabet Kurumu, 35 uzman yardımcısı alacak

  • Yazı boyutu
Rekabet Kurumu, 35 uzman yardımcısı alacak

Rekabet Kurumu, 35 uzman yardımcısı alacak

Rekabet Kurumu, 35 uzman yardımcısı alacak.
     Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan ilana göre, adayların, 20 rekabet uzman yardımcılığı (genel) kadrosu için, en az dört yıllık öğrenim veren yüksek öğretim kurumlarının iktisat, siyasal bilgiler, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya işletme mühendisliği ya da endüstri mühendisliği bölümlerinden; 8 adet rekabet uzman yardımcılığı (hukukçu) kadrosu için, hukuk fakültelerinden; 7 adet rekabet uzman yardımcılığı (bilişim) kadrosu için, bilgisayar mühendisliği, makine mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, elektronik mühendisliği, matematik mühendisliği, istatistik ve bilgisayar, matematik ve bilgisayar, matematik, istatistik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olmaları gerekiyor.
     Adayların, Rekabet Kurumu Başkanlığı'ndan veya kurumun internet adresinden temin edilebilecek belgeleri en geç 17 Ekim 2012 tarihi mesai saati sonuna kadar kurum başkanlığına teslim etmesi gerekiyor.
     Sınav, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamadan oluşacak. 3 Kasım 2012'de yapılacak yazılı sınavda, adaylara alan bilgisi ve yabancı dil bilgisinden oluşan sorular yöneltilecek. Adayların sınavda başarılı sayılabilmeleri için, 100 tam puan üzerinden ortalama en az 70 puan alması gerekecek.
     Yazılı sınavın ağırlığı yüzde 60, sözlü sınavın ağırlığı yüzde 40 olacak. Yazılı ve sözlü sınavlarda başarılı olan adayların her sınav aşamasında elde ettikleri puanların ağırlıklı ortalaması alınmak suretiyle giriş sınavı başarı puanı tespit edilecek ve nihai başarı sıralaması yapılacak. Başarı puanlarının eşit olması durumunda yazılı sınav puanı yüksek olan adaya öncelik tanınacak.
    
    
    

Bu haberi 165 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir