Rekabet Kurulu'nun Peugeot bayilerine verdiği ceza

  • Yazı boyutu
Rekabet Kurulu'nun Peugeot bayilerine verdiği ceza

Rekabet Kurulu'nun Peugeot bayilerine verdiği ceza

Rekabet Kurulu, 5 Peugeot bayisi hakkında rekabeti ihlal ettikleri gerekçesiyle verdiği para cezasının gerekçesini yayımladı.
     Kurulun resmi web sitesinde yayımlanan gerekçeli kararda, Türkiye Peugeot Bayi Konseyi yapılanması altında bir araya gelen diğer Peugeot bayileri ile birlikte Aktif-İriyıl Otomotiv İnşaat Turizm Ticaret ve Sanayi Ltd. Şti., Egeılısal Otomotiv Pazarlama Ltd. Şti., İrde Motorlu Araçlar Servis Tic. A.Ş., Parlar Otomotiv ve Turizm Ltd. Şti. ile Yıldırım Otomotiv San. ve Tic. Ltd. Şti'nin, perakende ve filo araç satışlarında fiyat birlikteliği ve bölge paylaşımı yapmak, satış sonrası hizmetler bakımından sigorta şirketlerine yönelik yedek parça indirim oranlarında ve işçilik ücretlerinde anlaşmak suretiyle 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'u ihlal ettikleri gerekçesiyle soruşturma başlatıldığı hatırlatıldı.
     2009, 2010 ve 2011 yıllarında gerçekleştirilen araştırmalarda söz konusu şirketlere 2009 mali yılı sonunda oluşan ve Kurul tarafından belirlenen yıllık gayri safi gelirlerinin takdiren yüzde 0,5'i oranında olmak üzere para cezası verilmesinin "oy çokluğu" ile kararlaştırıldığı bildirildi.
    
    
    

Bu haberi 159 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir