Rekabet Kurulu'ndan Un Ro-Ro açıklaması: "(Un Ro-Ro İşletmeleri A.Ş. soruşturması) Soruşturmaya…

  • Yazı boyutu
Rekabet Kurulu'ndan Un Ro-Ro açıklaması:
  "(Un Ro-Ro İşletmeleri A.Ş. soruşturması) 
  Soruşturmaya…

Rekabet Kurulu'ndan Un Ro-Ro açıklaması: "(Un Ro-Ro İşletmeleri A.Ş. soruşturması) Soruşturmaya ilişkin nihai karar ise henüz verilmemiş olup 5 Ekim 2012 tarihinde ilgili tarafa ve kamuoyuna tefhim edilmek suretiyle açıklanacaktır"

Rekabet Kurulu, Un Ro-Ro İşletmeleri A.Ş. hakkında sürdürülen soruşturmada nihai kararın henüz verilmediğini belirtti.
     Kurul'un internet sitesinde yer alan açıklamada, bugün bazı basın yayın organlarında "Rekabet Kurulu'ndan UN Ro-Ro'ya Ceza" başlıklı bir haber yer aldığı belirtilerek, haberin içeriğindeki bazı hatalar nedeniyle, kamuoyunu doğru bilgilendirme amacıyla açıklama yapma ihtiyacı duyulduğu ifade edildi.
     Rekabet Kurulu tarafından şimdiye kadar sonuçlandırılan tüm soruşturmalarda olduğu gibi, Un Ro-Ro İşletmeleri AŞ hakkında sürdürülen soruşturmada da nihai karardan önce dün bir sözlü savunma toplantısı yapıldığı kaydedilen açıklamada, "Soruşturmaya ilişkin nihai karar ise henüz verilmemiş olup 5 Ekim 2012 tarihinde ilgili tarafa ve kamuoyuna tefhim edilmek suretiyle açıklanacaktır. Dolayısıyla yukarıda adı geçen teşebbüs hakkında bahse konu soruşturma bağlamında 26 Eylül 2012 (bugün) tarihi itibarıyla verilmiş herhangi bir karar bulunmamaktadır" bilgisine yer verildi.
     Kurul, dün şirketin "Türkiye-Avrupa arasındaki ro-ro taşımacılığı hizmetleri pazarında hakim durumda olduğu ve U.N. Ro-Ro'nun; Pendik-Marsilya ro-ro hattında yıkıcı fiyat uygulamak suretiyle rakibinin dışlanmasına yol açtığı, Adria Havayolları ile münhasır anlaşma yapmak suretiyle rakibinin faaliyetlerini zorlaştırdığı" iddiaları üzerine sözlü savunmasını almıştı.
    
    
    

Bu haberi 163 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir