Rekabet Kurulu'ndan Oyak Beton'a 2,4 milyon liralık ceza -Kurul, Rekabet Kanunu'nu ihlal ettiği…

  • Yazı boyutu
Rekabet Kurulu'ndan Oyak Beton'a 2,4 milyon liralık ceza
  -Kurul, Rekabet Kanunu'nu ihlal ettiği…

Rekabet Kurulu'ndan Oyak Beton'a 2,4 milyon liralık ceza -Kurul, Rekabet Kanunu'nu ihlal ettiği gerekçesiyle Oyak Beton'a 2 milyon 442 bin 180 lira, İnciler İnşaat'a da 361 bin 518 lira idari para cezası verdi

Rekabet Kurulu, Rekabet Kanunu'nu ihlal ettiği gerekçesiyle Oyak Beton Sanayi ve Ticaret AŞ'ye 2 milyon 442 bin 180 lira, İnciler İnşaat Kum Ocağı İşletmeciliği Ticaret ve Sanayi AŞ'ye de 361 bin 518 lira idari para cezası verdi.
     Rekabet Kurulu, Sakarya'da hazır beton sektöründe faaliyet gösteren teşebbüslerin aralarında anlaşarak 4054 sayılı Rekabet Kanunu'nu ihlal ettikleri iddiasını içeren şikayet başvurusu üzerine açtığı soruşturmayı tamamladı.
     Buna göre, İnciler İnşaat Kum Ocağı İşletmeciliği Ticaret ve Sanayi AŞ ile Oyak Beton Sanayi ve Ticaret AŞ unvanlı teşebbüslere, hazır beton satış fiyatını belirlemek suretiyle 4054 sayılı Kanun'un, "Rekabeti Sınırlayıcı Anlaşma Uyumlu Eylem ve Kararlar" başlıklı maddesini ihlal etmeleri nedeniyle idari para cezası verildi.
     Kurul, 2011 mali yılı sonunda oluşan ve Kurul tarafından belirlenen yıllık gayri safi gelirlerinin takdiren yüzde 2'si oranında olmak üzere İnciler İnşaat Kum Ocağı İşletmeciliği Ticaret ve Sanayi AŞ'ye 361 bin 518 lira, Oyak Beton Sanayi ve Ticaret AŞ'ye de 2011 mali yılı sonunda oluşan ve Kurul tarafından belirlenen yıllık gayri safi gelirlerinin takdiren yüzde 0,8'i oranında olmak üzere 2 milyon 442 bin 180 lira idari para cezası verilmesini kararlaştırdı.
    
    
    

Bu haberi 142 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir