Rekabet Kurulu'ndan Konya Sarraflar ve Kuyumcular Derneği'ne para cezası

  • Yazı boyutu
Rekabet Kurulu'ndan Konya Sarraflar ve Kuyumcular Derneği'ne para cezası

Rekabet Kurulu'ndan Konya Sarraflar ve Kuyumcular Derneği'ne para cezası

Rekabet Kurulu, altın satış fiyatlarının, satış ve pazarlama koşullarının pazar dışında belirlendiği iddiasıyla başlatılan soruşturma sonucunda, Konya Sarraflar ve Kuyumcular Derneği'ne 7 bin 215,47 lira idari para cezası verilmesine oy birliği ile karar verdi.
     Rekabet Kurumu'nun internet sitesinde yer alan kararda, konuyla ilgili soruşturmada nihai kararın verildiği ifade edildi.
     Buna göre, Kurul, Konya Sarraflar ve Kuyumcular Derneği'nin, altın alış, satış ve tamir fiyatları ile satış ve pazarlama koşulları gibi iktisadi ve ticari faaliyet unsurlarını pazar dışında belirlemek, belirlenen fiyatlara uymayan üyelerine baskı ve yaptırım uygulamak suretiyle ilgili kanunu ihlal ettiğini kararlaştırdı.
     Kurul, söz konusu ihlalin gereği olarak, 2012 mali yılı sonunda oluşan ve Kurul tarafından belirlenen gelirlerinin takdiren yüzde 3'ü olmak üzere, Derneğe 7 bin 215,47 lira idari para cezası verilmesine karar verdi.
    
    
    

Bu haberi 113 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir