Rekabet Kurulu kararları -Kurul, Hamitabat Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ'nin Elektrik Üretim…

  • Yazı boyutu
Rekabet Kurulu kararları
  -Kurul, Hamitabat Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ'nin
  Elektrik Üretim…

Rekabet Kurulu kararları -Kurul, Hamitabat Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ'nin Elektrik Üretim AŞ'ye ait yüzde 100 oranında hissesinin özelleştirilmesi kapsamında, hisselerin Limak Doğalgaz Elektrik Üretim AŞ veya Fernas İnşaat AŞ tarafından devralınmasında sakınca bulunmadığına karar verdi

Rekabet Kurulu, Hamitabat Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ'nin Elektrik Üretim AŞ'ye ait hisselerin özelleştirilmesi kapsamında, hisselerin Limak Doğalgaz Elektrik Üretim AŞ veya Fernas İnşaat AŞ tarafından devralınmasında sakınca bulunmadığına karar verdi.
     Rekabet Kurumu'nun internet sayfasında yayımlanan Kurul kararlarına göre, Dimes Gıda San. ve Tic. AŞ ve Pınar Süt Mamulleri San. AŞ arasında imzalanan, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın okul sütü ihalesine Ege ve Doğu Anadolu bölgeleri için birlikte katılıma ilişkin "İş Ortaklığı Sözleşmesi"ne bireysel muafiyet tanındı.
     Aygaz AŞ ve Aytemiz Gaz AŞ arasında depolama, dolum hizmeti ve LPG teminine ilişkin olarak 25 Aralık 2012 tarihinde imzalanan sözleşmeye bireysel muafiyet tanındı.
     Kemerköy İskelesi ve iskele geri sahasında bulunan bazı taşınmazların "mülkiyetini gayri ayni hakların tesisi ve işin gereğine uygun sair hukuki tasarruflar" yöntemiyle özelleştirilmesi işlemi kapsamında, söz konusu taşınmazların teklif sahiplerinden Mehmet Güneş İnşaat Ticaret ve Sanayi Ltd. Şti, Binbirgıda Tarım Ürünleri Sanayi ve Ticaret AŞ veya Türkerler İnşaat Turizm Madencilik Enerji Üretim Ticaret ve Sanayi AŞ tarafından devralınması işlemine izin verilmesinde sakınca bulunmadığına karar verildi.
     Yıldırım Holding AŞ ve Merit Corporation SAL'in ortak kontrolünde bulunan CMA CGM SA'nın ortak kontrolüne Fonds Strategique d'Investissement'in hisse alımıyla dahil edilmesi işlemine izin verildi.
     Hamitabat Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ'nin Elektrik Üretim AŞ'ye ait yüzde 100 oranında hissesinin blok satış yöntemiyle özelleştirilmesi kapsamında, söz konusu hisselerin teklif sahiplerinden, Limak Doğalgaz Elektrik Üretim AŞ veya Fernas İnşaat AŞ tarafından devralınması işlemine izin verilmesinde sakınca bulunmadığına karar verildi.
    
    
    

Bu haberi 239 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir