Rekabet Kurulu kararları -Kurul, Geforno Holding BV ile Rönesans Gayrimenkul Yatırım AŞ'nin…

  • Yazı boyutu
Rekabet Kurulu kararları
  -Kurul, Geforno Holding BV ile Rönesans Gayrimenkul 
  Yatırım AŞ'nin…

Rekabet Kurulu kararları -Kurul, Geforno Holding BV ile Rönesans Gayrimenkul Yatırım AŞ'nin ortak girişim şirketi kurmasına izin verdi

Rekabet Kurulu, Geforno Holding BV ile Rönesans Gayrimenkul Yatırım AŞ'nin ortak girişim şirketi kurmasına izin verdi. Ortak girişimin Özmutlu Madencilik İnşaat ve Ticaret AŞ'yi devralmasının ise izne tabi olmadığını kararlaştırdı.
     Kurul kararlarına göre, Düzce Güven Seyahat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti, Metro Turizm Seyahat Org. ve Ticaret AŞ, Kayapalı Nilüfer Turizm Sey. ve Otob. İşl. Tic. Ltd. Şti, S.S. 37 Nolu Sakarya Vib Otobüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi'nin Bolu-Ankara hattında otobüs bilet fiyatlarını 25 lirada sabitledikleri iddiasının reddine ve soruşturma açılmamasına karar verildi.
     Geforno Holding BV ile Rönesans Gayrimenkul Yatırım AŞ tarafından ortak girişim şirketi kurulması ve bu ortak girişimin Özmutlu Madencilik İnşaat ve Ticaret AŞ'nin tüm hisselerini devralması işlemlerine izin verilmesi talebi de karara bağlandı. Geforno Holding BV ile Rönesans Gayrimenkul Yatırım AŞ tarafından ortak girişim şirketi kurulmasına izin verildi. Bu ortak girişimin Özmutlu Madencilik İnşaat ve Ticaret AŞ'nin tüm hisselerini devralmasının ise izne tabi olmadığı kararlaştırıldı.
     Industries SpA ve Gökse Tekstil Ltd. Şti. arasında imzalanmış olan "Niyet Mektubu" kapsamında bir ortak girişim şirketi kurulmasına izin verildi.
     Tekirdağ'da faaliyet gösteren Kale Seyahat Oto. İşlt. Ltd. Şti. ile Lüks Yonca Uluslararası Turizm Seyahat ve İnşaat Ticaret Ltd. Şti'nin anlaşarak İstanbul-Çerkezköy hattında sıra sistemiyle seferleri paylaştıkları ve fiyat birlikteliği yaptıkları iddiasıyla ilgili soruşturma açılmamasına karar verildi.
     A.T.T Medikal Estetik ve Kozmetik Ltd. Şti'nin fahiş fiyatla mal ve hizmet temin ederek hakim durumunu kötüye kullandığı iddiasıyla ilgili soruşturma açılmaması kararlaştırıldı.
     Erol Market Ticaret ve Pazarlama'nın maliyetin altında satış yaptığı iddiasına yönelik soruşturma açılmamasına karar verildi.
     Uzel Holding AŞ'ye ait yüzde 83,19 oranında Uzel Makine San. AŞ hisselerinin Uzel Agri NV tarafından devralınması işlemine ilişkin olarak Rekabet Kurumu'na yapılan 20 Nisan 2007 tarihli ve 2824 sayılı bildirim kapsamında Rekabet Kurumu'na yanlış ve yanıltıcı bilgi verilmiş olduğu ve dosya konusu eylemin yasaklanan davranışa uygunluk gösterdiği anlaşılmış olmakla birlikte, 3 yıllık zaman aşımı süresinin yanlış ve yanıltıcı bilgi verme eylemi bakımından dolması nedeniyle idari para cezası uygulanamayacağına karar verildi. Başvuru sahiplerinin Rekabet Kurulu'nun 20 Haziran 2007 tarih ve 07-53/593-199 sayılı kararının geri alınması ve hiç alınmamış sayılması yönündeki talebinin reddi kararlaştırıldı.
     Uzel Makina San. AŞ hisselerinin SS Distribution Pte. Ltd'ye devrine izin verilmesi talebiyle Rekabet Kurumu'na yapılan başvuruda Rekabet Kurumuna yanlış/yanıltıcı bilgi verildiğine dair herhangi bir tespit bulunmadığına karar verildi.
     Uzel Makina San. AŞ hisselerinin yüzde 64'ünün Uzel Agri NV tarafından Rekabet Kurulu'nun izni olmaksızın SS Distribution Pte. Ltd'ye devredilmesinde söz konusu işleme ilişkin bildirim yükümlülüğünün hukuki temelini oluşturan tebliğin yürürlükten kaldırılmış olması ve halihazırda yürürlükte bulunan söz konusu tebliğ uyarınca ilgili işlemin Rekabet Kurulu'ndan izin alınması gereken işlemlerden sayılmaması nedeniyle, SS Distribution Pte. Ltd'ye idari para cezası uygulanmasına yer olmadığı kararlaştırıldı.
     Uzel Makine San. AŞ hisselerinin yüzde 64'ünün Uzel Agri NV tarafından SS Distribution Pte. Ltd'ye devrine ilişkin olarak, taraflar arasında imzalanan satın alma anlaşmasının, tarafların imzaladıkları yeni bir anlaşma ile iptal edilmiş olması nedeniyle, söz konusu işleme ilişkin olarak herhangi bir karar tesis edilmesine yer olmadığına karar verildi.
    
    
    

Bu haberi 182 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir