Rekabet Kurulu kararları -Kurul, Deniz Kılavuzluk AŞ ile Med Marine hakkında yürütülen…

  • Yazı boyutu
Rekabet Kurulu kararları
  -Kurul, Deniz Kılavuzluk AŞ ile Med Marine 
  hakkında yürütülen…

Rekabet Kurulu kararları -Kurul, Deniz Kılavuzluk AŞ ile Med Marine hakkında yürütülen soruşturmada idari para cezası verilmesine gerek bulunmadığına karar verdi

Rekabet Kurulu, Deniz Kılavuzluk AŞ ile Med Marine Kılavuzluk ve Römorkaj Hizmetleri AŞ hakkında yürütülen soruşturmada idari para cezası verilmesine gerek bulunmadığına karar verdi.
     Rekabet Kurumu'ndan yapılan açıklamaya göre, Deniz Kılavuzluk AŞ ile Med Marine Kılavuzluk ve Römorkaj Hizmetleri İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ hakkında yürütülen soruşturma sonuçlandı.
     Soruşturmada, taraf teşebbüslerde istihdam edilmeyen kılavuz kaptanlara staj yaptırılmaması, cezai şart içeren taahhütnameler, sözleşmeler, senetler imzalatılması suretiyle kılavuz kaptanların rakip teşebbüslerde çalışmalarının engellenmesi ve İzmit Körfezi coğrafi pazarındaki hakim durumun diğer coğrafi pazarlarda kötüye kullanılması şeklindeki iddia konusu eylemlerle Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'un ihlal edilip edilmediği incelendi.
     İnceleme sonucunda, söz konusu şirketler tarafından iddia konusu eylemlerle Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'un ihlal edilmediğine ve idari para cezası verilmesine gerek olmadığına oybirliği ile karar verildi.
    
    
    

Bu haberi 238 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir