Rekabet Kurulu kararları -Kurul, "Anadolu" markası başta olmak üzere Anadolu Ulaşım AŞ'ye ait…

  • Yazı boyutu
Rekabet Kurulu kararları
  -Kurul, "Anadolu" markası başta olmak üzere 
  Anadolu Ulaşım AŞ'ye ait…

Rekabet Kurulu kararları -Kurul, "Anadolu" markası başta olmak üzere Anadolu Ulaşım AŞ'ye ait varlıkların bir kısmının Pamukkale Taşımacılık Turizm Şirketi tarafından devralınması işlemine izin verdi

Rekabet Kurulu, "Anadolu" markası başta olmak üzere Anadolu Ulaşım AŞ'ye ait varlıkların bir kısmının A. Pamukkale Taşımacılık Turizm Ticaret Ltd. Şti. tarafından devralınması işlemine izin verdi.
     Kurul'un, birleşme, devralma, menfi tespit ve muafiyetlere ilişkin kararları kurumun internet sitesinde yayınlandı.
     Buna göre, Aptech Holdings Limited'in hisselerinin tamamının Ingram Micro Asia Limited tarafından devralınması işlemine izin verildi.
     Onex Corporation tarafından KM Germany Holdings GmbH aracılığıyla KM Group üzerindeki kontrolün devralınması işlemine de izin verilmesi kararlaştırıldı.
     "Anadolu" markası başta olmak üzere Anadolu Ulaşım AŞ'ye ait varlıkların bir kısmının A. Pamukkale Taşımacılık Turizm Ticaret Ltd. Şti. tarafından devralınması işlemine izin verildi.
     AES Maastricht Holdings B.V. ve AES Mont Blanc Holdings B.V'nin sahibi olduğu AES Enerji Ltd. Şti'nin tüm hisselerinin AES Entek Elektrik Üretimi AŞ tarafından devralınması işlemine izin verildi.
    
     -Menfi Tespit ve Muafiyet-
    
     Kurul, Sanofi Aventis İlaçları Ltd. Şti. ile Beşer Ecza Deposu Tic. ve San. Ltd. Şti, Dekim Ecza ve Kimyevi Maddeler Tic. ve San. A.Ş ve Özsel Ecza Depoları Tic. ve Paz. A.Ş. arasında ayrı ayrı imzalanan İhale Depo Sözleşmesi'ne bireysel muafiyet tanınmasına karar verdi.
     Sanofi Aventis İlaçları Ltd. Şti. tarafından Muhtelif ecza depoları ile akdedilmek üzere hazırlanan Satış Sözleşmesi'ne de menfi tespit belgesi verilmesi kararlaştırıldı.
     Kurul, BP Petrolleri AŞ tarafından yapılan dikey anlaşmalar ve çeşitli uygulamalar yoluyla Rekabet Kanunu ve ilgili mevzuatın ihlal edildiği iddiası üzerine yaptığı incelemeyi tamamladı.
     İnceleme sonucunda, Antalya Kop-Pet Petrol Ür. Inş. Taah. Dekorasyon Turz. San. Tic. Yat. İşletmeleri ve İhracat Ltd. Şti, Kızılyar Petrol Ürünleri Taşımacılık Inş. Taah. Emlak Otomotiv Turz. Tic. Şti. ve BP Petrolleri A.Ş arasındaki muhtelif sözleşmelerle kurulan dikey anlaşmaya, belirlenen koşulları yerine getirmesi şartıyla 13 Temmuz 2007 tarihinden itibaren 10 yıl süreyle bireysel muafiyet tanınmasına karar verildi.
    
    
    

Bu haberi 218 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir