Rekabet Kurulu Kararları -Kurul, bazı devir işlemlerine izin verdi, bazı sözleşmelere de…

  • Yazı boyutu
Rekabet Kurulu Kararları 
  -Kurul, bazı devir işlemlerine izin verdi, 
  bazı sözleşmelere de…

Rekabet Kurulu Kararları -Kurul, bazı devir işlemlerine izin verdi, bazı sözleşmelere de bireysel muafiyet tanınmasını kararlaştırdı

Rekabet Kurulu, bazı devir işlemlerine izin verirken, bazı sözleşmelere de bireysel muafiyet tanınmasını kararlaştırdı.
     Konuya ilişkin Rekabet Kurulu kararları, Rekabet Kurumu'nun internet sitesinde yayımlandı.
     Buna göre, Kurul, Infastech Limited'in tam kontrolünün Stanley Black&Decker Inc. tarafından devralınması ve Catoni Hava ve Deniz Taşımacılık Ltd. Şti'nin taşıma işleri organizatörlüğü faaliyetlerine ilişkin varlıklarının bir kısmının Yusen Logistics Co. Ltd. çatısı altında yer alan Yusen Logistics Turkey Lojistik Hizmetleri Ltd. Şti. tarafından devralınması işlemlerine izin verdi.
     Rekabet Kurulu'nca, Ali Nuri Ergun, Uğur Ergun ve Yavuz Ergun'un Trenkwalder VG Güvenlik ve Koruma Hizmetleri AŞ'de bulunan yüzde 20 oranında hisselerini devretmeleri, Fresenius Kabi AG'nin, Fresenius Kabi Pharmaceuticals Holding Inc. aracılığıyla Fenwal Holdings Inc. hisselerinin tamamını devralması ve Siyam Petrolcülük San. ve Tic. AŞ'nin yüzde 60 oranında hissesinin Beşir Acar tarafından devralınması işlemlerine de izin verildi.
    
     -Muafiyet kararları-
    
     Öte yandan, Rekabet Kurulu'nca BASF Coatings Boya San. ve Tic. AŞ ile Riwax Chemie AG. (Ltd.) arasında akdedilen "Münhasır Dağıtım Sözleşmesi" ile BASF Coatings Boya San. ve Tic. AŞ ile ASRA Kimyasal Tekstil İnşaat Oto Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. arasında akdedilen "İyi Niyet (Goodwill) Sözleşmesi" ve Servier İlaç ve Araştırma AŞ ile Beşer Ecza Deposu Tic. ve San. Ltd. Şti, İmtaş Ecza Deposu ve Gereçleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. ve Özsel Ecza Depoları Tic. ve Paz. AŞ arasında ayrı ayrı imzalanan "İhale Satış Sözleşmesi"ne bireysel muafiyet tanınmasına da karar verildi.
    
    
    

Bu haberi 197 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir