Rekabet Kurulu kararları -Kurul, Aresta Gıda hisselerinin yüzde 60'ının, Nahita Restoran…

  • Yazı boyutu
Rekabet Kurulu kararları
     -Kurul, Aresta Gıda hisselerinin yüzde 60'ının, Nahita Restoran…

Rekabet Kurulu kararları -Kurul, Aresta Gıda hisselerinin yüzde 60'ının, Nahita Restoran İşletmeciliği, Garanti Turizm Yatırım, Doğuş Holding, Doğuş Turizm şirketleri tarafından devralınmasına izin verdi

Rekabet Kurulu, Aresta Gıda Ticaret ve Sanayi AŞ hisselerinin yüzde 60'ının, Nahita Restoran İşletmeciliği ve Yatırım AŞ ile Garanti Turizm Yatırım ve İşletme AŞ, Doğuş Holding AŞ, Doğuş Turizm Sağlık Yatırımları ve İşletmeciliği Sanayi ve Ticaret AŞ tarafından devralınması işlemine izin verdi.
     Kurul'un, birleşme, devralma, menfi tespit ve muafiyete ilişkin kararları, Rekabet Kurumu'nun internet sitesinde yayınlandı.
     Buna göre, Gurme Servis Ticaret ve Sanayi AŞ hisselerinin tamamının Nahita Restoran İşletmeciliği ve Yatırım AŞ ile Garanti Turizm Yatırım ve İşletme AŞ tarafından devralınması işlemine izin verildi.
     Kurul, Aresta Gıda Ticaret ve Sanayi AŞ hisselerinin yüzde 60'ının, Nahita Restoran İşletmeciliği ve Yatırım AŞ ile Garanti Turizm Yatırım ve İşletme AŞ, Doğuş Holding AŞ, Doğuş Turizm Sağlık Yatırımları ve İşletmeciliği Sanayi ve Ticaret AŞ tarafından devralınması işlemine izin verilmesini kararlaştırdı.
     Unmaş Unlu Mamuller Sanayi ve Ticaret AŞ ile Europastry S.A. arasında ortak girişim kurulması işlemine de izin verildi.
     Rekabet Kurulu, Lider Makine Nakliye İnşaat Gıda Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti'nin anonim şirkete dönüştürülmesi akabinde yüzde 70 hissesinin hisse alımı ve hisse katılımı yoluyla Midal Kablo Sanayi ve Ticaret AŞ tarafından devralınması işlemine izin verilmesini kararlaştırdı.
     Öte yandan Rekabet Kurulu, Biovesta İlaçları Ltd. Şti. ile Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Ticaret AŞ arasında imzalanan Dağıtım Sözleşmesi'ne bireysel muafiyet tanınmasına da karar verdi.
    
    
    

Bu haberi 198 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir