Rekabet Kurulu Kararları -Havaalanları Yer Hizmetleri AŞ'nin yüzde 35 oranında hissesinin TAV…

  • Yazı boyutu
Rekabet Kurulu Kararları
  -Havaalanları Yer Hizmetleri AŞ'nin yüzde 35 oranında hissesinin 
  TAV…

Rekabet Kurulu Kararları -Havaalanları Yer Hizmetleri AŞ'nin yüzde 35 oranında hissesinin TAV Havalimanları Holding AŞ tarafından devralınmasına izin verildi

Rekabet Kurulu, Havaalanları Yer Hizmetleri AŞ'nin yüzde 35 oranında hissesinin TAV Havalimanları Holding AŞ tarafından devralınmasına izin verdi.
     Rekabet Kurumu'nun internet sitesinde yayımlanan kurul kararlarına göre, TAV Havalimanları Holding AŞ, İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı AŞ ve HSBC Investment Bank Holdings Plc. tarafından ortak girişim olarak yönetilen Havaalanları Yer Hizmetleri AŞ'nin yüzde 35 oranında hissesi, TAV Havalimanları Holding AŞ tarafından devir alınabilecek.
     Andritz AG'nin yüzde 100 bağlı ortaklığı Andritz Beteiligungsgeseilschaft IV GmbH tarafından, bir dizi hisse alım işlemi ile Schuler Aktiengesellschaft'ın tam kontrolünün devralınması ile TNT Express N.V'nin yüzde 100 hissesinin hisse satın alma çağrısı kapsamında United Parcel Service, Inc. tarafından devralınması işlemlerine de izin verildi.
     Kuruldan, Ali Nuri Ergun ve Uğur Ergun'un Trenkwalder Vanlıoğlu Temizlik ve Sosyal Hizmetler Ticaret ve Sanayi AŞ'de sahip oldukları yüzde 20 hissenin ve şirketin tam kontrolünün Trenkwalder Beteiligungs GmbH tarafından devralınması ile Hamilton Sundstrand Industrial'ın Sullair Corporation, Sundyne Corporation ve Milton Roy Company'de sahip olduğu tüm hisselerin Silver II Acquisition S.a.r.l. tarafından devralınması işlemlerine de onay çıktı.
     TPC Group Inc'in dolaylı kontrolünün First Reserve Management L.P. yatırım araçları ve SK Capital Partners yatırım fonları tarafından devralınması suretiyle anılan şirket üzerinde ortak kontrol tesis edilmesi işlemine kurul tarafından izin verilirken, OAO Novatek ve Total SA'nın kontrol ettiği ve halihazırda tam işlevsel olmayan Yamal LNG unvanlı ortak girişimin faaliyetlerinin genişletilerek tam işlevsel ortak girişime dönüşmesi ile Goodman Global Inc'ın kontrolünün Daikin Industries Ltd. tarafından, Hellman&Friedman LLC'nin kontrolünde bulunan özel sermaye fonları ve küçük ölçekli yan yatırımcılardan devralınması işlemi de uygun bulundu.
    
    
    

Bu haberi 164 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir