Rekabet Kurulu kararları -Bilfar Holding AŞ ve Bilim İlaç Sanayi ve Ticaret AŞ ile Urfar İlaç…

  • Yazı boyutu
Rekabet Kurulu kararları
  -Bilfar Holding AŞ ve Bilim İlaç Sanayi 
  ve Ticaret AŞ ile Urfar İlaç…

Rekabet Kurulu kararları -Bilfar Holding AŞ ve Bilim İlaç Sanayi ve Ticaret AŞ ile Urfar İlaç Sanayi ve Ticaret AŞ'nin Bilim İlaç Sanayi ve Ticaret AŞ bünyesinde birleşmesi işlemine izin verildi

Rekabet Kurulu, Bilfar Holding AŞ ve Bilim İlaç Sanayi ve Ticaret AŞ ile Urfar İlaç Sanayi ve Ticaret AŞ'nin Bilim İlaç Sanayi ve Ticaret AŞ bünyesinde birleşmesi işlemine izin verdi.
     Rekabet Kurumu'nun internet sitesinde, Kurulun son kararları yayınlandı. Buna göre, Kroma Baskı Sistemleri AŞ'nin yüzde 38,5 oranında hissesinin Matthews International Netherlands BV tarafından devralınması işlemine izin verildi.
     Kurul, Dentaş Ambalaj ve Kağıt Sanayi AŞ'nin yüzde 79,631 oranındaki hissesinin Mosburger GmbH tarafından devralınması ile Inmet Mining Corporation hisselerinin tamamının ve kontrolünün First Quantum Minerals Ltd. tarafından devralınması işlemlerine izin verilmesi kararlaştırdı.
     Bilfar Holding AŞ ve Bilim İlaç Sanayi ve Ticaret AŞ ile Urfar İlaç Sanayi ve Ticaret AŞ'nin Bilim İlaç Sanayi ve Ticaret AŞ bünyesinde birleşmesi ve Bilfar Holding'in Kopaş Kozmetik Pazarlama Sanayi AŞ ile Aktif Kozmetik Satış ve Pazarlama AŞ'de sahip olduğu payların tamamının Kar Kozmetik Ürünler Ticaret Pazarlama Sanayi AŞ'ye devredilmesi işlemine de izin verildi.
     Rekabet Kurulu'nun aldığı diğer kararlar şöyle:
     "Nestle Health Science SA ile Hutchison MediPharma Limited tarafından, Nutrition Science Partners Limited üzerinde ortak kontrol tesisi işlemine izin verildi.
     TMST Tıbbi Sistemler Pazarlama Ticaret ve Servis AŞ'nin tam kontrolünün Toshiba Medical Systems Corporation tarafından devralınması işlemine izin verildi.
     Amylin Pharmaceuticals Inc'ın kontrolünün Bristol Myers-Squibb Company'den, Bristol Myers-Squibb Company ile AstraZeneca LP ortak kontrolüne geçmesi işlemine izin verildi.
     Shin Ltd. tarafından Valeo SA'nın kontrolünde bulunan Güvenli Erişim Mekanizmaları faaliyetinin tam kontrolünün devralınması işlemine izin verildi."
    
    
    

Bu haberi 396 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir