Rekabet Kurulu kararları -Arpaçay-Telek ve Kiti hidroelektrik santrallerinin, Metek Hidro…

  • Yazı boyutu
Rekabet Kurulu kararları
  -Arpaçay-Telek ve Kiti hidroelektrik 
  santrallerinin, Metek Hidro…

Rekabet Kurulu kararları -Arpaçay-Telek ve Kiti hidroelektrik santrallerinin, Metek Hidro Enerji Sanayi ve Ticaret AŞ tarafından devralınması işlemine izin verdi

Rekabet Kurulu, Arpaçay-Telek ve Kiti hidroelektrik santrallerinin, Metek Hidro Enerji Sanayi ve Ticaret AŞ tarafından devralınması işlemine izin verdi.
     Rekabet Kurumu'nun internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, Savina Holding GmbH-nın Global Liman İşletmeleri AŞ'de sahip olduğu yüzde 22,114 oranında hissesini Global Yatırım Holding AŞ'ye satış yoluyla devretmesi işlemine izin verildi.
     Kurul, özelleştirme programında bulunan Elektrik Üretim AŞ'ye ait santrallerden 9. Grup kapsamındaki Arpaçay-Telek ve Kiti hidroelektrik santrallerinin işletme hakkının verilmesi yöntemiyle özelleştirilmesine ilişkin görüşünü de açıkladı. Buna göre, söz konusu hidroelektrik santrallerinin Metek Hidro Enerji Sanayi ve Ticaret AŞ tarafından devralınması işlemine izin verilmesinde sakınca bulunmadığına karar verildi.
     Rekabet Kurulu, Sumitomo Rubber Industries Ltd. ile Abdulkadir Özcan Otomotiv Lastik Sanayi ve Ticaret AŞ arasında bir ortak girişim kurulması işlemine izin verilmesi talebi üzerine yaptığı incelemeyi de tamamladı.
     İnceleme sonucunda, bildirim konusu işlemin, üretim ve dağıtım alanında gerçekleştirilen işbirliği anlaşmalarına menfi tespit belgesi verilemeyeceğine, binek ve hafif ticari araçlar ve ağır ticari araçlara yönelik lastiklerin üretimi ve dağıtımı pazarında muafiyet tanınmasına; tarımsal makinelere yönelik lastik üretim ve dağıtımı pazarında ise işbirliği taraflarının pazar payları dikkate alınarak, bu pazardaki anlaşmalara 5 yıl süre ile muafiyet tanınmasına karar verildi.
    
    
    

Bu haberi 267 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir