Rekabet Kurulu kararı -Kurul, kamu ihalelerinde danışıklı hareket ettikleri iddia edilen 8…

  • Yazı boyutu
Rekabet Kurulu kararı
  -Kurul, kamu ihalelerinde danışıklı hareket ettikleri 
  iddia edilen 8…

Rekabet Kurulu kararı -Kurul, kamu ihalelerinde danışıklı hareket ettikleri iddia edilen 8 teşebbüs hakkında açılan soruşturma sonucunda idari para cezası uygulanmasına gerek olmadığına karar verdi

Rekabet Kurulu, kamu ihalelerinde danışıklı hareket ettikleri iddia edilen 8 teşebbüs hakkında açılan soruşturma sonucunda idari para cezasına uygulanmasına gerek olmadığına karar verdi.
     Kurul'un internet sitesinde yer alan açıklamada, trafik işaretleme materyalleri pazarında faaliyet gösteren 8 teşebbüsün kamu ihalelerinde danışıklı hareket etmek suretiyle Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'u ihlal eden eylemler içerisinde bulundukları iddiasını içeren pişmanlık başvurusu üzerine yapılan ön araştırma sonucunda açılan soruşturmanın tamamlandığı belirtildi.
     Söz konusu şirketlerden 3M Sanayi ve Ticaret AŞ, Günsan Trafik Elektrik ve İnşaat Mühendislik Sanayi Ticaret Ltd. Şti., Kisan İnşaat Mühendislik Sanayi ve Ticaret AŞ, Kisan Trafik İşaretleri Sanayi ve Ticaret AŞ, Özgürler Trafik İşaretleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti., Satra Trafik Sanayi İnşaat ve Ticaret Ltd. Şti., Ulukar Elektronik Makina İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ'nin herhangi bir ihlal içinde olduklarına dair yeterli delilin bulunmadığına, Makimsan Asfalt Taahhüt İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ'nin de Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'u ihlal ettiğine dair herhangi bir bulguya ulaşılmadığına karar verildi.
     Anılan gerekçelerden dolayı bu firmalar hakkında idari para cezası uygulanmasına gerek olmadığı kararlaştırıldı.
    
    
    

Bu haberi 151 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir