Rekabet Kurulu, endüstriyel gaz satışı yapan 3 firma hakkında soruşturma başlattı

  • Yazı boyutu
Rekabet Kurulu, endüstriyel gaz satışı yapan 3 firma hakkında soruşturma 
başlattı

Rekabet Kurulu, endüstriyel gaz satışı yapan 3 firma hakkında soruşturma başlattı

Rekabet Kurulu'nca, endüstriyel gaz satışı alanında faaliyet gösteren üç teşebbüs hakkında soruşturma açıldı.
     Rekabet Kurumu'nun internet sitesinde yer alan duyuruya göre, endüstriyel gaz satışı alanında faaliyet gösteren üç teşebbüsün, müşterilerine anlaşmalı fiyat verme, rekabet etmeme, kamu ihalelerinde anlaşmalı hareket etme gibi eylem ve işlemlerde bulundukları iddiasını içeren şikayet başvurusu üzerine yapılan ön araştırma Rekabet Kurulu'nca karara bağlandı.
     Ön araştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri müzakere eden Kurul, bulguları ciddi ve yeterli bularak, Rekabetin Korunması Hakkında Kanun uyarınca, Linde Gaz AŞ, Yalızlar Sınai ve Tıbbi Gazlar Teknik Hırdavat Makine Sanayi ve Ticaret AŞ ve Orsez Sınai Tıbbi Gazlar ve Kimyevi Maddeler Ticaret Sanayi Ltd. Şti. hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.
     Soruşturma, adı geçen üç teşebbüsün endüstriyel gaz satışında müşteri paylaşımında bulunmak, müşterilere rekabetçi fiyat teklifi vermekten kaçınmak, fiyat teklifleri konusunda bilgi değişimi yapmak gibi davranışlarda bulunmak suretiyle kanunun ilgili maddesini ihlal edip etmediklerinin tespiti amacıyla başlatıldı.
    
    
    

Bu haberi 160 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir