Ramazan eğlencesi teknolojiyle buluştu

  • Yazı boyutu
Ramazan eğlencesi teknolojiyle buluştu

Turkcell Ramazan şenliklerinde on binlerce katılımcı Angry Birds oynadı

Turkcell, gerçekleştirdiği "Canım Türkiyem Ramazan Şenlikleri"yle, Ramazan çoşkusunu Anadolu'da 6 ile taşıdı. Turkcell Ramazan Şenlik Alanı'nda özellikle LED ekranda gerçekleştirilen Angry Birds gibi teknolojik oyunlar büyük ilgi gördü.
     Yapılan açıklamaya göre, Turkcell'in Ramazan ayı boyunca gerçekleştirdiği "Canım Türkiyem Ramazan Şenlikleri" büyük ilgi çekti. Samsun, Kayseri, Şanlıurfa, Konya, Afyon ve Manisa'da olmak üzere 6 ilin merkezinde kurulan Turkcell Ramazan Şenlik Alanlarını, toplam 65 bin kişi ziyaret etti.
     Etkinliğin gerçekleştirileceği günlerde sokaklarda şenlik havası estiren Turkcell ekibi, gün boyunca ramazan davulu eşliğinde ve geleneksel manilerle herkesi Turkcell Ramazan Şenlik Alanı'ndaki eğlenceye davet etti. İftar sonrası "Turkcell Ramazan Şenlik Alanı"nı ziyaret edenler keyifli sürprizlerle karşılaştı.
    
     -İftar sonrası Angry Birds'le şenlendi-
    
     Balon patlatma, halka geçirme, çarkıfelek ve panayır oyunu gibi geleneksel oyunlarla şenlenen Turkcell Ramazan Şenlik Alanı'nda özellikle LED ekranda gerçekleştirilen Angry Birds gibi teknolojik oyunlar büyük ilgi gördü. Gelen konukların tümüne bütün gece ücretsiz çay, şerbet ve kağıt helva ikramı yapıldı. 27 bin kişinin oyunlar oynayarak ödül kazandığı alanda 15 bin bardak şerbet, 7 bin 500 adet kağıt helva, 7 bin 500 bardak çay ikram edildi.
    
     -Şenlikler için 53 görevli, 5 bin 400 kilometre yol kat etti-
    
     Turkcell Ramazan Şenlik Alanı'ndaki etkinlikler sadece oyunlarla da sınırlı değildi. Ramazan'ın vazgeçilmez gösterisi, gölge oyunu Karagöz- Hacivat'ın da yer aldığı alanlarda şenlik havası hakim oldu. Geleneksel kıyafetlerle fotoğraf çektirilebilen greenbox'lardan fasıl dinletilerine, semazen gösterilerinden halk oyunlarına kadar daha birçok farklı aktivite sunuldu. Etkinliğe katılanlar ayrıca Turkcell'in avantajlı ürün, servis ve kampanyalarıyla ilgili bilgi alma fırsatı da buldu. Şenlikleri 6 ilde gerçekleştirmek için 53 kişilik bir ekip gece gündüz çalıştı ve 5 bin 400 kilometre yol kat etti.
    
    
    


Bu haberi 233 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir