"Railvet Projesi" final toplantısı yarın yapılacak

  • Yazı boyutu
"Railvet Projesi" final toplantısı yarın yapılacak

"Railvet Projesi" final toplantısı yarın yapılacak

Avrupa Birliği (AB) desteğiyle yürütülen "Railvet Projesi"nin final toplantısı ve semineri TCDD Genel Müdürlüğü'nün ev sahipliğinde yarın yapılacak.
     TCDD Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, AB desteğiyle Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), TCDD, Hak-İş Konfederasyonu ile Uluslararası Demiryolu Birliği (UIC) ve İtalya, Slovakya, Çek Cumhuriyeti'nde raylı sistem teknolojileri alanında eğitim veren üniversite, sivil toplum örgütleri işbirliğinde yürütülen "Railvet Projesi"nin seminer ve final toplantısı yarın gerçekleştirilecek.
     İlk defa Avrupa demiryolu trafiği mesleklerine yönelik çerçeve eğitim programlarının revize edilerek ortaya konulmasını sağlayan Railvet Projesi'nin, ülkeler arasında sürdürülebilir işletim için önemli bir adım olarak görüldüğünün belirtildiği açıklamada, Uluslararası Demiryolu Birliği tarafından proje çıktılarının tüm üye ülkelere tavsiye edilecek olmasının projenin önemini arttırdığı kaydedildi.
     AB'den toplam 462 bin avro hibe desteğiyle gerçekleştirilen Railvet Projesi kapsamında raylı sistemler alanı işletme ve trafik dalı öğretim programları Avrupa Mesleki ve Teknik Eğitim Kredili Sistemine uyarlanacak.
     Raylı sistemler alanında iş gücünün niteliğini yükseltecek olan projeyle AB ve UIC üyesi ülkelerdeki raylı sistemler eğitiminin standart hale getirilerek uyumlaştırılması ve geliştirilmesi hedefleniyor.
     Raylı sistemler alanında eğitim görenler sadece kendi ülkelerinde değil, standardın ve uyumun sağlandığı tüm ülkelerde görev yapma yeterliliğine ve belgesine sahip olacak.
    
    
    

Bu haberi 200 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir