Radyo/TV yayıncı kuruluş R/L Frekansı süre uzatımı

  • Yazı boyutu
Radyo/TV yayıncı kuruluş R/L Frekansı süre uzatımı

Radyo/TV yayıncı kuruluş R/L Frekansı süre uzatımı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu, Radyo-link cihazı kullanan özel radyo ve televizyon yayıncılarının, istenen belgelerle BTK'ya başvuru yapmaları ve kullanılan radyolink cihazlarının mevcut tahsisli frekanslara enterferans oluşturmaması ve enterferansa karşı koruma talep edilmemesi kaydıyla kullanılabilmeleri ve sürenin 31 Aralık 2013'e kadar uzatılmasında icraya yetki verilmesine karar verdi.
     Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK), internet sitesinde yayımlanan kurul kararına göre, süre uzatımı talep eden Radyo-link cihazı kullanan özel radyo ve televizyon yayıncılarının istenen belgelerle BTK'ya başvuru yapmaları ve kullanılan radyolink cihazlarının mevcut tahsisli frekanslara enterferans oluşturmaması ve enterferansa karşı koruma talep edilmemesi kaydıyla kullanılabilmeleri ve sürenin 31 Aralık 2013'e kadar uzatılmasında icraya yetki verilmesine karar verdi.
     Süre Uzatımı Talep Eden Radyo-link Cihazı Kullanan Özel Radyo ve Televizyon Yayıncıları, BTK tarafından en son onaylanmış Radyolink Sistemi Kurma Talebi Müracaat (BTK 24) Formu ve Radyolink Sistemleri Bildirim Formu'nun bir örneği ile RTÜK ön izin yazısı, en son ödenen ücret dekontunun bir örneği, süre uzatımını teminen BTK tarafından onaylanacak olan Radyolink Sistemi Kurma Talebi Müracaat (BTK 24) Formu ile Radyolink Sistemleri Bildirim Formunu BTK'ya sunacak.
    
    
    

Bu haberi 119 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir