PTT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Tural: "Her alanda olduğu gibi posta alanında da…

  • Yazı boyutu
PTT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Tural:
  "Her alanda olduğu gibi posta alanında da…

PTT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Tural: "Her alanda olduğu gibi posta alanında da rekabetin hayatımızın ayrılmaz bir parçası olduğu gerçeğiyle yüzleşerek kendimizi bu ortamda hizmet verecek şekilde ayarlamak zorundayız" -"Daha önce her şey bizim tekelimizdeydi. 2000'li yıllarda bu durum global rekabete dönüştü. Artık yalnızca piyasamızda iç rakiplerimizle değil, uluslararası aktörlerle de rekabet etmek zorundayız"

PTT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Osman Tural, her alanda olduğu gibi posta alanında da rekabetin hayatın ayrılmaz bir parçası haline geldiğini, kurumların bu gerçekle yüzleşerek hizmet vermesi gerektiğini söyledi.
     Çeşme'de düzenlenen "Posta Sektöründe Rekabet ve Mevzuat" konulu seminere 15 ülkeden posta kurumu temsilcilerinin yanısıra Dünya Posta Birliği (UPU) Uluslararası Büro, Avrupa Posta Mevzuatı Komitesi (CERP), Avrupa Kamu Posta İşletmecileri Birliği (Posteurop) ile Euromed yetkililerinin katılımıyla başladı.
     Seminerin açılışında konuşan PTT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Osman Tural, 5. kez düzenledikleri uluslararası seminerin konusunu teknolojik gelişmeleri göz önüne alarak "rekabet ve mevzuat" olarak belirlediklerini, uluslararası katılımcıları Türkiye'de ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.
     Tural şöyle konuştu:
     "Her alanda olduğu gibi posta alanında da rekabetin hayatımızın ayrılmaz bir parçası olduğu gerçeğiyle yüzleşerek kendimizi bu ortamda hizmet verecek şekilde ayarlamak zorundayız. Rekabet herkesin işine yarıyor ama sanırım en fazla müşterilerin işine yarıyor. Bu da rekabeti kaçınılmaz hale getiriyor. Globalleşmenin sonucu olarak insanlar her türlü bilgiye, her türlü mal ve hizmete dünyanın neresinde olursa olsun rahatça ulaşabiliyor. 'Bu mal ve hizmeti üretmiyorum' ya da 'aynı kalitede üretmiyorum' mantığıyla varlığımızı sürdürebilme durumunda değiliz.
     Daha önce her şey bizim tekelimizdeydi. İnsanlar bu hizmeti bizden almak durumundaydı. Vatandaşımız bizden başkasından alamayacakları için memnun olsalar da olmasalar da bizim sunduğumuz hizmetlerden yararlanmak zorundaydılar. 2000'li yıllarda bu durum global rekabete dönüştü. Artık yalnızca piyasamızda iç rakiplerimizle değil uluslararası aktörlerle de rekabet etmek zorundayız."
     Seminerde rekabet stratejisi gibi konuların ele alınacağını kaydeden Tural, mevzuat olmadan rekabetin müşteri menfaatine gerçekleşemeyeceğini ifade etti.
     Arnavutluk, Azerbaycan, Bulgaristan, Filistin, Gürcistan, İsviçre, İran, Kırgızistan, KKTC, Lübnan, Moldova, Pakistan, Singapur, Güney Kore, Ürdün posta idareleri temsilcileri, Türkiye'deki ilgili resmi ve özel kurumların yetkilileri, akademisyenler, uluslararası posta kuruluşlarını temsilcilerinin katıldığı seminer 29 Haziran'a kadar sürecek.
     Seminerde bölgede rekabetin artırılması, pazarda rekabetin etkileri, rekabetteki büyümeyi etkileyen ana faktörler, posta sektöründeki yeni ürünler, e-hizmetler, yeni eğilimler, teknoloji çağının müşterileri, bölgesel çalışmalar, liberalleşme, evrensel hizmet yükümlülüğü konulu sunumlar gerçekleştirilecek.
    
    
    

Bu haberi 158 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir