PTT'nin altın satışına başlaması -İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Demirtaş: "PTT'nin işi mektup…

  • Yazı boyutu
PTT'nin altın satışına başlaması
  -İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Demirtaş:
  "PTT'nin işi mektup…

PTT'nin altın satışına başlaması -İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Demirtaş: "PTT'nin işi mektup göndermektir, altın satmak değil. Üyelerimizin hakkını arayacağız"

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, bankaların ardından PTT'nin de altın satmaya başlamasının kuyumcuları mağdur edeceğini savunarak, üyelerinin hakkını arayacaklarını bildirdi.
     Demirtaş, yaptığı yazılı açıklamada, bankalara altın alım satım yetkisi tanıyan yönetmeliğin Danıştay'a götürüldüğünü, uygulamanın iptali beklenirken sektörün PTT'nin de altın satışına başlamasıyla şoke olduğunu ifade etti.
     Demirtaş, şunları kaydetti:
     "Bankalardan sonra asıl işi posta ve kargo taşımacılığı yapmak olan PTT'nin de altın alım ve satımı yapması, zaten çok düşük kar oranlarıyla çalışan kuyumcularımıza büyük zarar verecektir. 40 bin firma ile yaklaşık 250 bin kişiye istihdam sağlayan kuyumculuk sektöründe kepenk kapatmalara, işten çıkarmalara neden olacaktır.
     Sağlıklı bir ekonomik yapı için her ekonomik kesim kendi işini yapmalı. Mektup dağıtan kurumdan kuyumcu olur mu- PTT'nin işi mektup göndermektir, altın satmak değil. Üyelerimizin hakkını arayacağız."
     Altın Rafinerisi ve BDDK gibi kurumların kuyumcuyu da düşünmesi gerektiğini ifade eden Demirtaş, kuyumculuk sektöründe faaliyet gösteren üyelerin talepleri ve önerileri doğrultusunda mağduriyet yaşanmaması için girişimlerde bulunacaklarını vurguladı.
    
    
    

Bu haberi 362 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir