PTT, kan bağışı kampanyası düzenledi

  • Yazı boyutu
PTT, kan bağışı kampanyası düzenledi

PTT, kan bağışı kampanyası düzenledi

PTT Genel Müdürlüğü'nce yürütülen Sağlık Hizmetleri Dönüşüm Projesi çalışmaları kapsamında, PTT personelinin katılımıyla kan bağışı kampanyası düzenlendi.
     PTT'den yapılan yazılı açıklamada, tıp ve teknoloji alanındaki tüm gelişmelere rağmen kan, kan bileşenleri ve kandan elde edilen ürünlerin yerine geçebilecek bir tedavi aracı bulunamadığı hatırlatıldı. Kanın, kaynağı insan olan ve elde edilmesi için başka alternatifi olmayan bir tedavi aracı olduğu ifade edilen açıklamada, Türkiye'nin, kan bağışı konusunda gelişmiş ülkeler ile kıyaslandığında oldukça geri sıralarda yer aldığına dikkat çekildi.
     Gelişmiş ülkelerde gönüllü kan bağışlarının nüfusa oranının yüzde 5'e ulaşabilirken, Türkiye'de bu oranın yüzde 1,5-2 civarında olduğu belirtilen açıklamada, en önemli problemin gönüllü kan bağışçısı sayısındaki yetersizlik olduğu vurgulandı.
     Bu nedenle, PTT personelini kan bağışı yapmaya teşvik etmek ve bunu alışkanlık haline getirmek ve Türkiye'nin kan ihtiyacına katkı sağlamak amacıyla PTT Genel Müdürlüğü ile Türk Kızılay'ı arasında imzalanan İşbirliği Protokolü ile "Kan Bağışı Kampanyası"nın hayata geçirildiği bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
     "Bu kampanya çerçevesinde, 2012 yılı 3'üncü etap kan bağışı işlemi, 12-13 Kasım tarihlerinde, Türk Kızılay'ı tarafından kan ve kan bağışı hususlarında PTT Genel Müdürlüğü ve Ankara PTT Başmüdürlüğü personeline bilgilendirme yapılarak ve kan bağışında bulunmaları teşvik edilerek, PTT Genel Müdürlüğü giriş katındaki ziyaretçi salonunda gerçekleştirildi.
     PTT Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Toprak ile Genel Müdür Yardımcısı Ali İhsan Karaca'nın da kan verdiği kampanyada, PTT Genel Müdürlüğü Kurul, müşavirlik ve daire başkanları, başkan yardımcıları, Ankara PTT Başmüdürü ve PTT personeli tarafından kan bağışı yapıldı.
     PTT Başmüdürlüklerinde de, 2012 yılında 3 etap halinde devam eden kan bağışı kampanyasının 1'inci ve 2'nci etapları tamamlanmış olup, 3'üncü etabın ise, 1-31 Aralık 2012 tarihleri arasında yapılması uygun görülmüştür."
    
    
    

Bu haberi 155 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir