PTT Genel Müdürü Tural: -"PTT'de her yıl 3 etap halinde düzenlediğimiz kan bağışı kampanyasında…

  • Yazı boyutu
PTT Genel Müdürü Tural:
  -"PTT'de her yıl 3 etap halinde düzenlediğimiz 
  kan bağışı kampanyasında…

PTT Genel Müdürü Tural: -"PTT'de her yıl 3 etap halinde düzenlediğimiz kan bağışı kampanyasında 2011 yılı sonunda 5 bin 94, 2012 yılı sonunda 3 bin 885 olmak üzere toplam 8 bin 979 kişi kan verdi" -"Bu yılın ilk kan bağışı kampanyası başmüdürlüklerde bu ay başlayacak"

PTT Genel Müdürü Osman Tural, PTT'de her yıl 3 etap halinde Kızılay ile düzenledikleri kan bağışı kampanyasında, 2011 yılı sonunda 5 bin 94, 2012 yılı sonunda 3 bin 885 olmak üzere toplam 8 bin 979 kişinin kan verdiğini bildirerek, bu yılın ilk kan bağışı kampanyasının başmüdürlüklerde bu ay başlayacağını kaydetti.
     Sağlık Hizmetleri Dönüşüm Projesi çalışmaları kapsamında düzenlenen kan bağışı kampanyasının 2013 yılı ilk etabı Tural'ın katılımıyla PTT Genel Müdürlüğü'nde başladı.
     Kampanyanın açılışında konuşan Tural, Kızılay ile yaptıkları anlaşma çerçevesinde yurdun dört bir yanındaki PTT merkez ve şubelerinde kan bağışı kampanyasının devam ettiğini anlattı.
     Kampanyanın belirli sürelerde yapıldığını dile getiren Tural, PTT'nin ülke genelinde Kızılay ile işbirliği yapmasının önemli olduğuna dikkati çekti.
     Tural, "Bu uzun soluklu bir protokol, bir anlaşma. Biz onlara kan verebildiğimiz müddetçe bu kampanya devam edecek. Burada genel müdürün, genel müdür yardımcılarının kan vermelerinden ziyade ailelerimizin, çocuklarımızın bu kampanyaya katılması söz konusu. Kızılay sadece bizimle değil, diğer kurumlarla da bu kampanyayı yürütüyor" diye konuştu.
     Kızılay'ın en önemli adımlarından birinin, kan bağışını kurumlarla birlikte yürütmesi olduğunu vurgulayan Tural, kan bağışı imkanının, kurum binalarında sunulmasının, bu konuya yönelik ilgiyi artırdığını kaydetti.
     PTT olarak 3 Şubat 2011 tarihinde imzaladıkları protokolle kan bağışlamaya başladıklarını ifade eden Tural, "PTT'de her yıl 3 etap halinde düzenlediğimiz kan bağışı kampanyasında 2011 yılı sonunda 5 bin 94, 2012 yılı sonunda 3 bin 885 olmak üzere bugüne kadar 8 bin 979 kişi kan verdi. Bu yılın ilk kan bağışı kampanyası başmüdürlüklerde bu ay başlayacak" bilgisini verdi.
     Daha sonra PTT Genel Müdürlüğü yöneticileri ve personeli kan bağışında bulundu.
    
    
    

Bu haberi 199 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir