PTT Genel Müdürlüğü: -"HGS SMS'leri müşteriyi bilgilendirme amaçlı olup, müşterilerin bakiye…

  • Yazı boyutu
PTT Genel Müdürlüğü:
  -"HGS SMS'leri müşteriyi bilgilendirme amaçlı olup, 
  müşterilerin bakiye…

PTT Genel Müdürlüğü: -"HGS SMS'leri müşteriyi bilgilendirme amaçlı olup, müşterilerin bakiye yetersizliğinden kaynaklı mağduriyetlerinin önlenmesine yönelik olarak gönderiliyor"

PTT Genel Müdürlüğü, Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) kısa mesajlarının (SMS) müşteriyi bilgilendirme ve müşterilerin bakiye yetersizliğinden kaynaklı mağduriyetlerinin önlenmesi amacıyla gönderildiğini açıkladı.
     PTT Genel Müdürlüğü, 6-7 Şubat 2013 tarihlerinde bazı yazılı ve görsel basında yer alan "Milyonlarca araç sahibine HGS şoku, Hızlı Geçiş Sistemi uygulamasında büyük kaos yaşanıyor, HGS'de kara liste şoku..." şeklindeki haberler üzerine yaptığı yazılı açıklamada, HGS'nin 17 Eylül 2012 'de hizmete girdiği günden bugüne kadar ortalama 250 bin adetlik geçiş sayısına ulaştığını ifade etti.
     HGS uygulamasındaki araçların sistemden geçişlerinin otomasyon ortamında takip edildiğinin kaydedildiği açıklamada, müşterilerin geçiş ücretlerinin hesap bakiyelerinden düşüldüğü belirtildi.
     Açıklamada, hesap bakiyesinde geçiş ücretini karşılayacak yeterli tutarın bulunmaması durumunda bilgi ve uyarı amaçlı olarak müşterilerin cep telefonlarına SMS gönderildiği de vurgulanarak, şu ifadelere yer verildi:
     "Söz konusu SMS'ler müşteriyi bilgilendirme amaçlı olup, müşterilerin bakiye yetersizliğinden kaynaklı mağduriyetlerinin önlenmesine yönelik olarak gönderilmektedir. Bu şekilde SMS alan müşterilerimizin 7 gün içerisinde geçiş ücretini karşılayacak şekilde bakiye yüklemesi yaptığı takdirde cezalı duruma düşmesi önlenecektir. Geçiş ücretini karşılayacak yeterli bakiyenin olması durumunda ise müşterilere herhangi bir SMS gönderilmesi sözkonusu değildir."
    
    
    

Bu haberi 237 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir