PTT 172 yaşında -Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Baş: "PTT'nin, tarih…

  • Yazı boyutu
PTT 172 yaşında
  -Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Baş:
  "PTT'nin, tarih…

PTT 172 yaşında -Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Baş: "PTT'nin, tarih içinde görevlerinde değişiklik oldu ancak 'varlığını devam ettiremez' diyenlere inat, 172. yaşını kutluyor" -PTT Genel Müdürü Tural: -"Posta, banka ve lojistik alanında muasır medeniyetler seviyesinde hizmet veren bir kuruluş olmanın, hatta belli alanlarda muasır medeniyetler seviyesinde olduğu düşünülen ülkelerin çok önünde hizmet vermenin gururunu yaşıyoruz" -"Birileri yeni alanlarda hizmet ediyor olmamızdan memnun değilseler bile, biz yeni alanlar yaratarak hizmet etmenin gayreti içinde olacağız"

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yahya Baş, "PTT'nin, tarih içinde görevlerinde değişiklik oldu ancak 'varlığını devam ettiremez' diyenlere inat, 172. yaşını kutluyor" dedi.
     Bakan Yardımcısı Baş, PTT Genel Müdürlüğü'nde 172. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen törende yaptığı konuşmada, ülkenin en eski milli kuruluşlarından olan PTT'nin tarihte birçok hizmet sunduğunu belirterek, PTT'nin milli mücadele döneminde de etkili görevlerde bulunduğunu anlattı.
     Baş, PTT'nin, görevlerinde zaman zaman değişiklik olduğunu ancak "varlığını devam ettiremez" diyenlere inat, 172. yaşını kutladığını ifade etti.
     Son 10 yılda PTT'nin birçok dalda büyük bir gayretle çalışarak kar eden bir kuruluş haline geldiğini, ülkenin birçok noktasında bankaların dahi gidemediği ücra köşelerde bankacılık hizmeti verdiğini belirten Baş, "Bir zamanlar soyularak yıldırılmak istenen PTT, bugün bu tehlikeleri atlatmış güvenli bir kurum haline gelmiştir" diye konuştu.
    
     -"PTT, küllerinden yeniden doğdu"-
    
     PTT Genel Müdürü Osman Tural da PTT'nin 1840 yılından bu yana posta, telgraf ve telefon hizmeti verdiğini belirterek, 1996 yılından itibaren telekomünikasyonun ayrı sistem olarak ayrılmasıyla PTT'nin kendine küsmüş bir kurum haline geldiğini anlattı.
     2003 yılından sonra PTT'nin küllerinden yeniden doğduğunu ifade eden Tural, yeni projelerle kamuoyunun karşısına çıktıklarını, bu memlekete posta, banka ve lojistik alanında muasır medeniyetler seviyesinde hizmet veren bir kuruluş olmanın, hatta belli alanlarda muasır medeniyetler seviyesinde olduğu düşünülen ülkelerin çok önünde hizmet vermenin gururunu yaşadıklarını söyledi.
     Tural, "Bir yandan mevcut iş ve işlemlerimizin kalitesini arttırmak, bir yandan da yeni iş ve işlemlerle vatandaş müşteri beklentilerini yerine getirecek alanlar yaratarak hizmet üretme gayretinde olduk. Birileri yeni alanlarda hizmet ediyor olmamızdan memnun değilseler bile, biz yeni alanlar yaratarak hizmet etmenin gayreti içinde olacağız" diye konuştu.
     PTT'nin 4 bin 664 iş yerinde aynı sistem ve kalitede hizmet verdiğini kaydeden Tural, "Olmayan mektubu taşımak için mektup yazsın birileri diye beklemek yerine vatandaşların ihtiyaç duyduğu alanlarda yeni hizmet üretmek kötüyse, yanlışsa biz bu kötülüğü ve yanlışlığı yapmaya devam edeceğiz" dedi.
     Tural, patronlarının, parasını ödeyerek mektup gönderen, PTT'den hizmet alan vatandaşlar olduğunu belirterek, "Patron ne isterse biz onu yaparız, patron da bizden yeni hizmetler istiyor" diye konuştu.
    
     -"Bu yılki gelir hedefi 2 miyar 200 milyon lira"-
    
     2003 yılında yaklaşık 5 milyon lira olan teknoloji yatırımlarının bugün itibariyle ayrılan 140 milyon liranın 135 milyon lirasının yatırıma dönüştürüldüğünü anlatan Tural, PTT'nin 2003 yılındaki gelirinin 469 milyon lira olduğunu, bu yılki gelir hedefinin 2 milyar 200 milyon lira olduğunu söyledi.
     Mektuptan elde edilen gelirin ise beklenilen gelirin yarısı civarında olduğuna dikkati çeken Tural, personel sayısını azaltmak yerine yeni iş ve iş alanları yaratarak ülke istihdamına katkıda bulunduklarını kaydetti.
     Göreve geldiğinde 32 bin olan personel sayısının 37 bin 500'e çıkarıldığını bildiren Tural, "5 bin 500 kişiye istihdam sağlamak yanlış bir şey ise biz bu yanlışı yapmaya devam edeceğiz" dedi.
     Konuşmaların ardından LYS ve SBS'de ilk bine giren PTT personeli çocuklarına hediye verildi.
     Daha sonra "Postadaki hayatımız" geleneksel 4. Hikaye, Şiir, Fıkra yarışmasında dereceye giren PTT personeline para ödülü verildi.
    
    
    

Bu haberi 188 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir