Prof. Dr. Erdoğan Alkin vefat etti

  • Yazı boyutu
Prof. Dr. Erdoğan Alkin vefat etti

Prof. Dr. Erdoğan Alkin vefat etti

İstanbul Ticaret Üniversitesi Ticari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdoğan Alkin vefat etti.
     Rahatsızlığı dolayısıyla dün Acıbadem Fulya Hastanesi'nde tedavi altına alınan 77 yaşındaki Prof. Dr. Alkin, bu akşam hayatını kaybetti.
     Alkin'in, 30 Mart Cumartesi günü Teşvikiye Camisi'nde öğleyin kılınacak cenaze namazının ardından Feriköy Mezarlığı'nda toprağa verileceği öğrenildi.
    
     -Erdoğan Alkin kimdir--
    
     Erdoğan Alkin, 19 Mart 1936'da İstanbul'da dünyaya geldi. Şişli Terakki Lisesi'ni bitiren Alkin, 1959'da İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun oldu.
     İktisat Teorisi Kürsüsü'ne asistan olarak atanan Alkin, 1963'te OECD bursu ile Hollanda'ya gitti ve 1964'te Lahey Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisadi Planlama Bölümü'nü tamamladı.
     Alkin, bir süre Hollanda Merkezi Plan Bürosu'nda çalıştıktan sonra Türkiye'ye dönerek, 1967'de doçent, 1973'te ise profesör oldu.
     İstanbul Ticaret Üniversitesi Ticari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi olan Alkin'in "İktisat", "Fiyat Teorisi", "Gelir ve Büyüme Teorisi", "Uluslararası Ekonomik İlişkiler", "Turkey's International Economic Relations" adlı kitapları bulunuyor.
     Forum 2023 Yaşam Boyu Başarı Ödülü sahibi Alkin, ayrıca Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'nin "İktisada Giriş" kitabının makro ekonomi bölümü yazarıdır.
    
    
    

Bu haberi 270 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir