Premiere Vision Kumaş Fuarı -Kumaş trendlerinin belirlendiği fuara, Türkiye bu yıl 60 firma…

  • Yazı boyutu
Premiere Vision Kumaş Fuarı 
  -Kumaş trendlerinin belirlendiği fuara, Türkiye bu yıl 
  60 firma…

Premiere Vision Kumaş Fuarı -Kumaş trendlerinin belirlendiği fuara, Türkiye bu yıl 60 firma ile İtalya ve Fransa'dan sonra en çok katılım sağlayan ülke oldu

Dünya genelinde kumaş trendlerinin belirlendiği Premiere Vision Kumaş Fuarı'na Türkiye bu yıl 60 firma ile İtalya ve Fransa'dan sonra en çok katılım sağlayan ülke oldu.
     Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, 28 ülkeden 700'ün üzerinde firmanın katılımıyla gerçekleştirilen ve 2013-2014 Sonbahar-Kış koleksiyonlarının tanıtılacağı Premiere Vision Kumaş Fuarı, yarın sona erecek.
     Dünya çapında tekstil ve hammaddeleri alıcı, satıcı ve hizmet sağlayıcılarını bir araya getiren fuarı her yıl 106 farklı ülkeden 50 bin profesyonel ziyaret ediyor.
     İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Başkanı İsmail Gülle, 12 yıllık geçmişe sahip fuara Türkiye'den katılan firma sayısının her yıl arttığını belirterek, "Türkiye, İtalya ve ev sahibi Fransa'nın ardından fuara en fazla firmayla katılan 3'üncü ülke oldu. Geçen yıl Eylül ayında 54 firma ile katıldığımız fuara, bu yıl yine artış kaydederek 60 firmayla katılıyoruz. Türk tekstilcileri kalitesiyle artık dünyada kendini ispatladı. Bugün 'Made in Turkey' yazan ürünler kaliteyle eşdeğer görülüyor" ifadelerini kullandı.
     Premiere Vision Kumaş Fuarı'nın dünya çapında tekstil sektörünün yeni sezon kumaşları ile ilgili takip ettiği en önde gelen fuar niteliğinde olduğunu anlatan Gülle, "Bu fuar Türk tekstilcisinin dünyaya açılan kapısı olacak. 12 yıldır düzenlenen fuara Kuzey Amerika, İtalya, İngiltere, Japonya, Çin ve Rusya'nın da aralarında bulunduğu 28 ülkeden katılım sağlanıyor. Premiere Vision Paris'e katılan firmalar, kuruluşun Moskova, Pekin, Tokyo, Sao Paulo ve New York'ta düzenlediği fuarlara da katılabilecek" dedi.
    
     -Bu yıl enerjik renkler revaçta-
    
     Yeni sezon kumaş trendleri hakkında da bilgi veren Gülle, gelecek yıl dokularını gösteren enerjik ve şehir yaşamını yansıtan canlı renklerin revaçta olacağını kaydetti.
     Gülle, çift taraflı kullanılabilen kumaşlar, ince ve hafif, desenleri örtüştüren kumaşlar, dokularda parlaklık ve ışıltı sunan göz alıcı örme ve dokumaların yanı sıra sokak giyimi için canlı renklerde ancak "grunge" ve yıpranmış dokulara sahip denimlerin göze çarpacağını aktardı.
    
     -Trend alanı oluşturuldu-
    
     İTHİB tarafından fuarda oluşturulan lounge ve trend alanında katılımcı firmalara son koleksiyonlarından örnekler yabancı alıcıların beğenisine sunulurken, Türk katılımcılar için de bir buluşma ve fikir paylaşımı noktası oluşturuldu. Gerek katılımcı gerek ziyaretçi profili açısından Güney Amerika'dan Japonya'ya tüm tekstil profesyonellerinin yoğun ilgisine hedef olan fuar, aynı organizatörün düzenlediği ve iştirakçisi olduğu Indigo (desen tasarım), Expofil (iplik), Modamont (aksesuar), Zoom (fason hazır giyim üretimi), Le Cuir a Paris (deri) fuarlarıyla aynı alanda, Premiere Vision Pluriel etiketi altında sunuluyor.
    
    
    

Bu haberi 163 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir