"Premiere Brasil 2013" fuarı -UTİB, Brezilya pazarına Türk kumaş sektörünün tanıtımını yaptı

  • Yazı boyutu
"Premiere Brasil 2013" fuarı
  -UTİB, Brezilya pazarına Türk kumaş sektörünün tanıtımını yaptı

"Premiere Brasil 2013" fuarı -UTİB, Brezilya pazarına Türk kumaş sektörünün tanıtımını yaptı

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği'nin (UTİB), Brezilya'nın Sao Paulo kentinde düzenlenen "Premiere Brasil 2013" fuarına 10 Türk firmasıyla ikinci kez milli katılım gerçekleştirdiği bildirildi.
     UTİB'den yapılan yazılı açıklamaya göre, kumaş ve aksesuarları alanında 22-23 Ocak tarihlerinde düzenlenen ve bu yıl ikinci kez milli katılım gerçekleştirilen fuarda UTİB, Brezilyalıların karşısına "Turkish Fashion Fabrics" konseptiyle çıktı.
     Dünyanın en prestijli fuarlarından biri olma özelliğini taşıyan "Premiere Brasil"de baskılı kumaşlar başta olmak üzere Türk kumaşları fuarın yıldızı oldu ve UTİB Brezilya pazarına Türk kumaş sektörünün tanıtımını yaptı. Firmaların fuar esnasında yapılan görüşmelerden oldukça memnun olduğu ifade edilen açıklamada, fuarın sadece Brezilya'dan değil Güney, Orta hatta Kuzey Amerika'dan birçok önemli firmanın satın alma yetkililerini buluşturduğu belirtildi.
     Fuarın gerek Türk firmaları gerekse Türk kumaş sektörünün tanıtımı açısından olumlu şekilde sonuçlandığı vurgulanan açıklamada, genel olarak birlikler tarafından düzenlenen fuar katılım organizasyonlarının katılımcılara özel teşebbüslere kıyasla çok daha fazla katkı yaptığı ifade edildi.
     Öte yandan, T.C Sao Paulo Başkonsolosu Mehmet Özgün Arman ve T.C Sao Paulo Ticaret Ataşesi Ramazan Kısa'nın fuarı ziyaret ettiğini belirten UTİB yetkilileri, Güney Amerika'nın kumaş pazarı için önemli bir pazar olduğunu, bundan sonraki yıllarda da milli katılım yapılmasının uygun olacağını bildirdi.
    
    
    

Bu haberi 219 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir