Premier Lig'in yayın hakkı Saran Medya'nın

  • Yazı boyutu
Premier Lig'in yayın hakkı Saran Medya'nın

Premier Lig'in yayın hakkı Saran Medya'nın

Saran Medya, Premier Lig'in yayın hakkını 2016 yılına kadar satın aldı.
     Saran Medya üç futbol sezonu geçerli olacak anlaşma süresince, Türkiye'nin yanı sıra Türki Cumhuriyetler (Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan, Türkmenistan ve Özbekistan) Kafkaslar (Ermenistan, Gürcistan, Afganistan) ve Baltık ülkeleri de (Estonya, Letonya, Litvanya, Belarus,Moldova) dahil olmak üzere toplam 14 ülkede yayın haklarının pazarlamasını yapacak.
     Şirket açıklamasına göre Premier Lig İcra Kurulu Başkanı Richard Scudamore, Saran Medya'nın Premier Lig özel yayın haklarını 2015-2016 futbol sezonu sonuna kadar satın alması ile ilgili bir açıklama yaptı.
     Açıklamasında Saran Medya'nın Premier Lig yayın haklarına daha önce de olduğu gibi ve hatta bölgelerini de genişleterek yatırım yapmasından son derece mutlu olduklarını belirten Scudamore, karşılaşmaları ilgili mecralara kapsamlı ve yenilikçi bir şekilde dağıtmaya devam edeceklerine emin olduklarını kaydetti.
     Saran Medya Spor Gurup Başkanı Selim Usta ise Premier Lig ile işbirliklerinin 2006'dan bu yana devam ettiğini kaydederek, önümüzdeki üç yıl boyunca bu işbirliğini Türkiye'yi de aşacak bir şekilde uzun vadeli bir ortaklık olarak genişletmekten memnun olduklarını dile getirdi.
     Dünya futbolunun en üst seviyedeki ligi olan Premier Lig maçları dünyanın 212 bölgesinde 643 milyon eve ulaşıyor.
     Toplam 20 kulübün yer aldığı Premier Lig'de normal sezon karşılaşmaları Ağustos-Mayıs ayları arasında oynanıyor. Sezon boyunca her kulüp 38 Premier Lig karşılaşmasına çıkıyor.
     Şimdiye kadar 12 Premier Lig şampiyonluğunu kazanan Manchester United, genel klasmanda en başarılı kulüp konumunda. 2013-2014 sezonundan itibaren maçların sadece İngiltere'deki yayın haklarını 3 sezon için Sky Sports 3 milyar poundun üzerinde bir rakama satın aldı.
     Premier Lig'in İngiltere dışındaki tüm dünya ülkelerinde bu 3 sezon için elde edeceği gelirin 2 milyar pound olduğu belirtiliyor.
    
    
    

Bu haberi 92 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir