Portföy B ve C şeker fabrikaları özelleştirilmesinin iptali -Şeker-İş Sendikası Malatya Şube…

  • Yazı boyutu
Portföy B ve C şeker fabrikaları özelleştirilmesinin iptali
  -Şeker-İş Sendikası Malatya Şube…

Portföy B ve C şeker fabrikaları özelleştirilmesinin iptali -Şeker-İş Sendikası Malatya Şube Başkanı Murat: -"Sayın Başbakan Özelleştirme Yüksek Kurulu kararıyla bu süreci iptal etmiştir. Biz umuyoruz ki, bundan sonra daha güzel günler bizi bekliyor"

Şeker-İş Sendikası Malatya Şube Başkanı Nuri Murat, Başbakanlık Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun Portföy B ve C şeker fabrikaları özelleştirme kararının iptaline ilişkin, "Sayın Başbakan Özelleştirme Yüksek Kurulu kararıyla bu süreci iptal etmiştir. Biz umuyoruz ki, bundan sonra daha güzel günler bizi bekliyor" dedi.
     Murat, sendika binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, 14 Eylül 2011 tarihinde özelleştirme ilanıyla Portföy B ve C grupları şeker fabrikaları için ihaleye çıkıldığını, 29 Kasım 2011'de sonuçlanan ihaleye göre Malatya Şeker Fabrikası'nın da içinde bulunduğu Portföy B grubunu Kolin-Limak ortaklığının 266 milyon dolara aldığını hatırlattı.
     İhaleyle ilgili ciddi anlamda bir mücadele verildiğini dile getiren Murat, "Bu mücadelenin sonunda bugün müjdeli haberi almış bulunuyoruz. Özelleştirme Yüksek Kurulu kararıyla satılan Portföy B ve C gruplarındaki 10 fabrikanın ihalesi Sayın Başbakanımızın duyarlı davranışından dolayı iptal edildi" dedi.
     Başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, kendilerine destek veren AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AK Parti, CHP ve MHP İl Başkanları ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerine teşekkür eden Murat, "Sayın Başbakan Özelleştirme Yüksek Kurulu kararıyla bu süreci iptal etmiştir. Biz umuyoruz ki, bundan sonra daha güzel günler bizi bekliyor" diye konuştu.
     Çiftçilerin de fabrikalarına sahip çıkarak pancar ekmelerini isteyen Murat, fabrikalarının Malatya ekonomisi, çiftçisi için önemli bir kurum olduğunu vurguladı. Bu yıl önlerindeki en büyük sıkıntılardan birinin Türkiye'nin kaba yem açığı olduğunu belirten Murat, Türkiye'de 26 milyon ton kaba yem açığı bulunduğunu kaydetti.
     Fabrikanın yeni kampanya döneminin başladığını ifade eden Murat, yaklaşık 60 gün sürecek kampanyada 190-200 bin ton pancar işleyeceklerini, bunun karşılığında yaklaşık 25 bin ton şeker, 80 bin ton küspe, 10 bin ton da melas üreteceklerini söyledi. Murat, bunların Malatya için önemli katma değerler olduğunu sözlerine ekledi.
    
    
    

Bu haberi 409 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir