Pompaya yakın mercek!

  • Yazı boyutu
Pompaya yakın mercek!

Can yakan zamlara yakın takip

Rekabet Kurumu, petrol ve döviz kurundaki yükselişe bağlı olarak akaryakıta son dönemde üst üste gelen zam sonrası litresi 5 liraya yaklaşan benzin fiyatları konusunda harekete geçti.

Rekabet Kurumu Başkanı Nurettin Kaldırımcı, akaryakıt piyasasındaki gelişmeleri takip ettiklerini ve gerekli görülmesi halinde çalışma başlatabileceklerini söyledi. Rekabet Kurumu daha önce de sektörde yapılması gerekenlere yönelik bazı önerilerde bulunmuştu. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) da akaryakıtta tavan fiyat uygulaması yapmıştı.
Soruları yanıtlayan Kaldırımcı “Akaryakıt piyasasını yakından takip ediyoruz” dedi. Enerji sektöründeki gelişmelerle ilgili olarak daha fazla koordinasyon sağlanmasını önemsediklerini ifade eden Kaldırımcı “EPDK ile daha koordineli çalışmamızı amaçlayan protokolü EPDK’ya ulaştırdık. Doğalgaz, elektrik ve akaryakıt gibi sektörlerde şirketlerden talepler, şikayetler gelebiliyor. Bu kapsamda EPDK ile koordineli şekilde çalışmak önemli çünkü ilgili alandaki regülasyonun niteliği konusunda uygulama bizim için önemli” dedi.
 

 

Kaynak: Habertürk


Bu haberi 274 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir