Polonyalı kozmetik firması Türk pazarına girmeye hazırlanıyor -İlk etapta dağıtım için Türk…

  • Yazı boyutu
Polonyalı kozmetik firması Türk pazarına girmeye hazırlanıyor
  -İlk etapta dağıtım için Türk…

Polonyalı kozmetik firması Türk pazarına girmeye hazırlanıyor -İlk etapta dağıtım için Türk şirketlerle görüşecek Oceanic firması, istediği verimi alması halinde Türkiye'de üretim yapmaya da sıcak bakıyor -Oceanic Satış ve Pazarlama Müdürü Wojciechowski: -"8-12 Ekim 2012 tarihleri arasında Türkiye'ye gideceğiz. Türkiye'de ticari ortaklıklarla görüşeceğiz" -"Türkiye bizim için çok ilginç ve büyük bir piyasa"

Polonya'nın en büyük kozmetik firması Oceanic, ürünlerinin dağıtımı konusunda işbirliği olanaklarını araştırmak üzere Türkiye'ye gelecek.
     Polonya Enformasyon ve Yabancı Yatırım Ajansı'nın (PAlilZ) daveti üzerine bu ülkede bulunan Türk gazetecilerle bir araya gelen firma yetkilileri faaliyetleri hakkında sunum yaptılar.
     Firmanın Satış ve Pazarlama Müdürü Lech Wojciechowski, Ocenac'in çok köklü ve yüzde 100 Polonyalı bir firma olduğunu belirterek, gelecek yıl firmanın kuruluşunun 30'uncu yılı olacağını söyledi.
     Wojciechowski, özellikle hassas ciltler için ürün geliştirdiklerini ve toplam 800 çeşit ürün yelpazesine sahip olduklarını ifade ederek, "Dünyada çok sayıda kozmetik firması var. Ama bizim firmamızda hassas ve alerjik ciltler için ürünler üretilmektedir. Onun için biz diğer kozmetik firmalarından farklıyız. Bizdeki ürünler alerjik testlerden geçmeden asla piyasaya sürülmez" dedi.
     Orta ve Doğu Avrupa ülkeleri ile ABD ve Kanada'nın da aralarında bulunduğu toplam 28 ülkeye ihracat yaptıklarını kaydeden Wojciechowski, cilt bakımı konusunda Polonya'da bir numara olduklarını vurguladı.
     Polonya'nın cilt bakım sektörü açısından diğer ülkelerden farklı bir konumda olduğunu anlatan Wojciechowski, kozmetik firmalarının yüzde 50'sinin cilt bakımı alanıyla ilgilendiklerini söyledi.
    
     -Dağıtım 2013'te başlıyor-
    
     Wojciechowski, toplam satışlarının yüzde 10'unun ihracat olduğunu belirterek, ihracatın şirketin büyümesi için önemli bir unsur olduğunu dile getirdi. Bugün itibarıyla 28 ülkeye ihracat yaptıklarını anlatan Wojciechowski, "8-12 Ekim 2012 tarihleri arasında Türkiye'ye gideceğiz. Oradaki ticari ortaklıklarla görüşeceğiz. Türkiye bizim için çok ilginç ve büyük bir piyasa" diye konuştu.
     Şu an için sadece dağıtım konusunda Türk firmalarla görüşeceklerine işaret eden Wojciechowski, henüz hiç bir Türk firma ile temasta bulunmadıklarını söyledi. Türk pazarındaki gelişmelere göre üretim de yapabileceklerini bildiren Wojciechowski, "Biz ilk etapta komşu pazarlar ile ABD, Kanada gibi büyük pazarları düşündük. Ancak Türk piyasasına da çok olumlu bakıyoruz" ifadesini kullandı.
     Türkiye'de dağıtıma 2013 yılında başlamayı düşündüklerini dile getiren Wojciechowski, yeni teşvik paketinin sunduğu olanakları da takip ettiklerini kaydetti. Gelecek ay 29'uncu ihracat ülkesi olarak Rusya'da faaliyete başlayacaklarını bildiren Wojciechowski, "Türkiye, firmanın 30'uncu yılında 30'uncu ülke olacak" dedi.
    
    
    

Bu haberi 138 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir