Polisoft Yazılım San.tic.ltd.şti.

  ( / Sakarya / Türkiye)
  090-264-2813456 090-264-2813457
  Volkan Kamadan (Firma Sahibi / Ortağı)

  Polisoft Acente Yönetim Sistemi

  • Ürün Adı : Polisoft Acente Yönetim Sistemi

  Ürün Hakkında

  Polisoft acenteler için, kendi özel evraklarını basabilen, her bilgiyi alternatifli bir çok raporla anında sunabilen, acente ve müşteri arasında SMS, E-Posta ve Faks yoluyla iletişim kurabilen, son derece güvenilir bilgilerle mükemmel bir kurumsal yapının oluşmasındaki en büyük destektir.

  Polisoft Acente Yönetim Sistemi sigorta acentelerindeki ihtiyaçları tespit ederek şu ana konulara çözümler getirmiştir;
  1. Poliçe arşiv bilgilerinin takibi:
  Poliçe bilgilerinin sigorta şirketlerinin sistemine ve poliçe nüshasına ihtiyaç duymaksızın acenteler tarafından izlenebilmesi amacıyla oluşturulan arşivde; Poliçe tanzim tarihi, başlama bitiş tarihi, sigorta ettiren, poliçe değerleri (brüt, net, vergiler, komisyon, şirkete borç), poliçe teminatları, müşteri taksitleri ve ödeme bilgileri, sigorta ettiren, araç bilgileri (plaka, motor no, şasi no, yer adedi, model, tip, yıl, tescil tarihi, trafiğe çıkış tarihi, tonaj), eski poliçe bilgileri, müşteri teslimat bilgileri, yenileme bilgileri, hasar bilgileri, riziko adresi, tali acente, müşteri temsilcisi, tahsilât elemanı ve poliçe notları genel olarak izlenebilmektedir.

  Birden fazla sigorta şirketi ile birlikte çalışan acenteler için, poliçe arşiv bilgileri tüm şirketlerin poliçelerini bir yapıda toplama özelliği ile geliştirilmiş, farklı şirketlerden yenilenen poliçeler ile poliçe üretiminin şirketlere dağılımı izlenebilir duruma getirilmiştir.

  Tüm şirketlerin aynı branş altındaki poliçeleri ortak bir çatıda toplanmış ve üretim bilgilerinin, tüm şirketlerdeki kasko, trafik, konut gibi dağılımları elde edilmiştir.

  İptal poliçeler için özel olarak oluşturulan takip yapısında, poliçelerin iptal nedenleri, iptal nedenlerine göre arşiv takibi yapılabilmekte, iptal poliçelerden doğan müşteri alacakları otomatik olarak hesaplanmaktadır. Ayrıca iptal poliçeler ana poliçenin yenileme bilgilerini etkileyerek, yenileme listelerinden düşürülmesini sağlamaktadır.

  2. Geniş Kapsamlı Müşteri Bilgileri Takibi;
  Acentelerin müşteri iletişimi ve poliçe düzenlemesi öncesinde ihtiyaç duyabilecekleri müşteri bilgilerinin arşivlenmesi amacıyla oluşturulan sahalar: Genel iletişim bilgileri, bakiye ve mutabakat bilgileri, ikametgâh bilgileri, vergi ve kimlik bilgileri, kredi kartı bilgileri, banka hesap bilgileri, hatırlatma bilgileri (randevu, teklif, yenileme vs.), firma yetkilileri ve çalışan bilgileri, ileti bilgileri (CRM tarafından gönderilecek hatırlatma mesajlarının şablon ayarları) dir.

  Müşteri grupları oluşturma özelliği ile birden fazla müşteri cari hesabının bir arada izlenebilmesi imkanı sağlanmış, gruplara göre bakiye ve üretim analizleri özelliği oluşturulmuştur.

  3. Geniş Kapsamlı Müşteri Taksitleri Takibi;

  Poliçe türlerine göre takibi mümkün olan müşteri taksitlerinin bir çok bakış açısı ile izlenmesi imkanı sağlanmış, vadesi geçmiş veya gelecek taksitlere müşteri bazında, poliçe türü bazında, şirketler bazında, aylara dağılımı bazında, bakiyeli taksitlerin ortamala vadesi bazında icmal ve detay tablolarda izlenebilme özelliği kazandırılmıştır.

  4. Tali Acente ve Prodüktör Hesapları Takibi;
  Bir poliçenin kaydedilmesi esnasında hangi tali acente veya prodüktöre ait olduğunun belirtilmesi yeterlidir. Daha önce tanımlanan komisyon şekli ve oranlarına göre poliçe üzerinden otomatik komisyon ve alacak hesabı yapılarak kayıt altına alınmaktadır. Gelişmiş hesap özelliği sayesinde tali acente veya prodüktör hesabı yapılmaksızın sıfır hata ile Polisoft tarafından kayıt altına alınmaktadır.
  Yeni poliçeler ile tecdit poliçelere farklı komisyon hesaplanması imkanı sağlanmış,birden fazla şirket ile çalışan acentelerde farklı şirketlerden yenilenen poliçelerin tecdit komisyonuna göre hesaplanması sağlanmıştır.

  5. Sigorta Şirketi Hesapları Takibi;
  Polisoftun gelişmiş hesap sistemi özelliği ile şirkete yapılacak ödemelerde herhangi bir hesap yapılması ihtiyacı yoktur. Acentelerin şirketlere ödeyecekleri tutarlar sıfır hata ile Polisoft tarafından hesaplanmakta kayıt altına alınmaktadır.

  Şirket cari hesapları özelliklerine göre farklı yapılarda oluşturulmuş, mailorder talimatı ile ödenen poliçeler ile ay sonu toplu ödenen poliçeler cari hesaplarda ayrılmıştır. Bu sayede acente aylık ödemelerinin kredi kartı talimatı ile yapılan değerlerini ve toplu ödenen değerlerini ayrı ayrı izlemektedir. Ayrıca şirketlere verilen kredi kartı talimatları içerisinde yer alan acente komisyon ve vergi değerlerinin şirketler tarafından hangi kartlar çekildiğinde hesaba geçmesi gerektiği son derece kolay ve rahat bir izleme yöntemi ile kayıt altına alınmaktadır. Bu özellikler ile şirket hesapları acenteler tarafından son derece net takip edilebilmektedir.

  6. Yüksek Güvenlikli Tahsilat Sistemi;
  Polisoft müşterilerden yapılan tahsilatları belirli bir sorgu esasına göre gerçekleştirmekte, yapılan her tahsilatı müşteri borçları ile karşılaştırmaktadır. Çift taraflı kayıt giriş özelliği ile bir müşteriden yapılan tahsilatın müşteri hesabı ile birlikte kasaya girişi zorunlu tutulmuştur. Dolayısıyla sadece müşteri hesabına veya sadece kasaya nakit girişi engellenmiştir. Tahsilat aynı anda kasaya ve müşteri hesabına girilmelidir. Aynı özellik diğer tahsilat şekilleri içinde geçerlidir.
  Tüm sigorta şirketlerinden gerçekleştirilen poliçe transferi ve transfer edilen poliçelerin aylık kontrolleri sayesinde herhangi bir poliçenin kaydının unutulması ihtimali ortadan kaldırılmıştır.
  Kaydı unutulması ihtimali ortadan kaldırılan poliçeler ve tek taraflı mümkün olmayan tahsilat özelliği kullanıcılar tarafından yapılabilecek unutma ve ihmalleri tamamen ortadan kaldırmıştır.

  7. Kambiyo Portföyü Takibi;
  Çek, senet ve kredi kartlarının ortak bir yapıda toplandığı kambiyo işlemleri, acentelerin günlük işlem takibini son derece kolaylaştırmış vadesi gelen çek, senet ve kredi kartlarının hatırlatılması ve işleme tabi tutulması imkanını sağlamıştır.
  Kredi kartlarının takibi için eklenen gelişmiş özellikler, günlük çekilmesi gereken kartların izlenmesi, bankalara göre tanzimi imkanı ile birlikte, banka valörleri ve çözülmesi gereken kartların takibini mümkün hale getirmiştir.
  Şirketlere verilen kredi kartı talimatları ve şirketlerin çekim tarihlerinin izlenmesi ile birlikte, acente komisyon ve vergi alacaklarının yüklü olduğu kredi kartları ayrıca izleme altına alınmaktadır.

  8. Evrak Dizaynları;
  Sistem tarafından basılan tüm evraklar her acenteye göre özel tasarlanabilir yapıdadır. Tashilat makbuzları, senetler ve kredi kartı talimatları istenildiği şekilde tasarlanabilir ve yazdırılabilir yapıdadır. Ayrıca bu evrakların tamamı faks veya E-Posta ile iletilebilmektedir.

  9. Kullanıcı Kayıt Güvenliği Özellikleri;
  Sistem genelinde kullanıcıların kayıt giriş alanları, kayıt silinmesi yetkileri, geçmiş tarihlere işlem girme ve değiştirme özelliği sistemin tamamıyla yetkililerin kontrolü altına kalmasını sağlamaktadır.
  Sisteme girilen ve silinen tüm kayıtlar, tarihi ve saati ile yetkililere raporlanmaktadır.

  10.Şube Kullanım Özelliği;
  Polisoft sınırsız şubede kulanılabilecek bir yapıya sahip olup, şube personeline göre yetki tanımı, kasa ve bankaların şubelere göre açılarak yetkilendirilmesi özellikleri eklenmiştir.
  Şube üretim bilgileri ve şubelere göre alacak takibi mümkündür.

  Polisoft belirtilen özellikleri dikkate alındığında bir sigorta acentesi için gerekli tüm ihtimaller ve ihtiyaçlar dikkate alınarak tasarlanmış ve geliştirilmiş bir üründür.
  Acentelerde unutma ve art niyetli hareketlere imkan sağlayacak tüm açıklar uzun bir çalışma ve deneme sürecinde ortadan kaldırılmıştır.

  Bu özellikleri ile Polisoft bir acentenin kuruluşundan çok talili ve şubeli yapıya erişmesi aşamalarınının tamamına yeterlilik sağlayacak ve büyüme esnasında acentelere rehberlik edecek özelliklere sahiptir.

  Polisoft acenteler için, kendi özel evraklarını basabilen, her bilgiyi alternatifli bir çok raporla anında sunabilen, acente ve müşteri arasında SMS, E-Posta ve Faks yoluyla iletişim kurabilen, son derece güvenilir bilgilerle mükemmel bir kurumsal yapının oluşmasındaki en büyük destektir.

  Tümünü göster

  Firmanın Diğer Ürünleri

  Firmaya ait başka ürün bulunamamıştır.
  Polisoft Yazılım San.tic.ltd.şti.
  ( / Sakarya / Türkiye)
  090-264-2813456
  e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir