Plastik sanayicileri için Kırklareli Vize'de özel OSB

  • Yazı boyutu
Plastik sanayicileri için Kırklareli Vize'de özel OSB

Plastik sanayicileri için Kırklareli Vize'de özel OSB

Plastik Sanayicileri Derneği (PAGDER), plastik üreticilerini bir araya toplamak ve üretim tesislerini şehir içinden çıkarmak için Kırklareli Vize'de Plastik Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kurdu.
     PAGDER'den yapılan açıklamaya göre, Türkiye'nin ilk ihtisas özel sanayi bölgesi olan PAGDER&ASLAN Özel OSB için, 20 Haziran 2012 tarihinde atılan imzalarla plastik sektörü, OSB'ye sahip oldu. PAGDER & ASLAN Özel OSB'den 16 plastik firması yer aldı.
     İmza töreninde konuşan PAGDER Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Semerci, ülkemizde konut yapılaşmasında olduğu gibi sanayi yapılaşmasında da ciddi problemlerin yaşandığını belirterek, "Birçok üretim tesisi, şehir içinde sıkışmış olarak ve mode sanayinin altyapı gereklerinden uzak faaliyet gösteriyor. Binlerce küçük işletme, dağınık alanlarda büyük işler yapmaya çalışıyor. Ayrıca bu yapı şehri de görüntü olarak bozuyor" değerlendirmesinde bulundu. Semerci,"Toprak zengini ülkenin mekan fakiri sanayicileri" olduklarını savunarak, plastik sektörünün bu önemli sorununu dernek olarak çözmüş olmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.
     Toplam 60 hektar alana sahip olan PAGDER & ASLAN Özel OSB genişleme sahaları ile bölgenin büyüklüğü 120 hektara ulaşacak. Özellikle Avrupa'ya yakınlığıyla öne çıkan PAGDER & ASLAN Özel OSB, karayolu, liman ve havaalanlarına yakınlığıyla da avantaj sağlıyor.
    
    
    

Bu haberi 175 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir