"Piyasaya kaçak domuz eti sunulduğu" iddiası -Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı: -"Haberlerde…

  • Yazı boyutu
"Piyasaya kaçak domuz eti sunulduğu" iddiası
  -Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı:
  -"Haberlerde…

"Piyasaya kaçak domuz eti sunulduğu" iddiası -Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı: -"Haberlerde bahsi geçen bölgede (Zonguldak ve çevresi) yapılan ilk incelemelerde domuz etinin kaçak olarak satıldığı ile ilgili herhangi bir bulgu ve belgeye rastlanmamıştır" -"Herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılması durumunda sonuçlar kamuoyuyla paylaşılacaktır"

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nca, Zonguldak ve çevresinde yapılan ilk incelemelerde domuz etinin kaçak olarak satıldığına ilişkin herhangi bir bulgu ve belgeye rastlanmadığı, herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılması durumunda sonuçların kamuoyuyla paylaşılacağı bildirildi.
     Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında "Zonguldak ve çevresinde avlanılan domuzların piyasaya sürüldüğü" yönünde iddiaların yer aldığı belirtilerek, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla açıklama yapılmasına ihtiyaç duyulduğu ifade edildi.
     Açıklamada, şunlar kaydedildi:
     "Haberlerde bahsi geçen bölgede yapılan ilk incelemelerde domuz etinin kaçak olarak satıldığı ile ilgili herhangi bir bulgu ve belgeye rastlanmamıştır.
     Adı geçen bölgede, bakanlığımız denetim uzmanları tarafından et ve et ürünlerine yönelik denetimler artırılmıştır. Herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılması durumunda sonuçlar kamuoyuyla paylaşılacaktır. Dayanağı olmayan bu tür haberler yanlış yönlendirmelere neden olmaktadır."
    
    
    

Bu haberi 162 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir