Piyasalar Avrupa'daki gelişmeleri takip edecek

  • Yazı boyutu
Piyasalar Avrupa'daki gelişmeleri takip edecek

Piyasalar Avrupa'daki gelişmeleri takip edecek

Küresel piyasalarda Avrupa borç krizinin derinleşebileceği endişeleri ve sosyal boyutunun İspanya'daki gösterilerin ardından gündeme gelmesi nedeniyle sert düşüşler görüldü.
     Avrupa'da hisse senedi piyasalarında yüzde 2'yi aşan kayıplar görülürken, ABD'de analistlerin dikkat çektikleri kritik destek seviyesinin altında bir kapanış daha yapıldı.
     İspanya'da yardım talebiyle ilgili belirsizliklerin devam etmesi ve halk gösterilerinin çatışma noktasına gelmesi IBEX 35 Endeksinin yaklaşık yüzde 4 oranında değer kaybetmesine neden olurken, Almanya'da DAX endeksi de yüzde 2 geriledi.
     Yurt içinde ise, İMKB 100 Endeksi ilk seansta yurt dışındaki olumsuz seyre uymayarak pozitif bir görünüm sergilese de 68.000 puan üzerinde tutunamadı. Endeks, satış baskılarının artmasıyla günü 66.500 desteğinin hemen üzerinde kapattı.
     Analistler, Avrupa'daki gelişmelerin piyasaların yönü üzerinde belirleyici olacağını, teknik olarak ise endeksin 66.500 desteğini kırması durumunda satış baskılarının devam edebileceğini belirtiyor.
    
     Piyasaların bugün takip edeceği veriler şöyle:
    
     11.30 İngiltere 2 çeyrek GSYİH
     15.30 ABD haftalık işsizlik maaşı başvuruları
     15.30 ABD 2. çeyrek GSYİH
     17.00 ABD Ağustos bekleyen ev satışları
    
    
    

Bu haberi 136 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir