Pixage, "Avrupa'da Yılın Teknoloji Çözümü" ödülünü kazandı

  • Yazı boyutu
Pixage, "Avrupa'da Yılın Teknoloji Çözümü" ödülünü kazandı

KoçSistem'in, Türkiye'nin ilk yüzde 100 yerli katkı ile geliştirilen kurumsal sayısal yayıncılık yazılımı Pixage, İngiltere Premiere Ligi projesi ile uluslararası çapta düzenlenen The European IT Excellence Awards'da "Avrupa'da Yılın Teknoloji Çözümü" ödülünü almaya hak kazandı.


     Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, KoçSistem, IT Europa tarafından dört yıldır düzenlenen The European IT Excellence Awards'da bugüne kadar ödül alan tek Türk şirketi olma unvanının da sahibi oldu.
     Organizasyonda, 23 ülkeden 100'ü aşkın şirketin projeleri değerlendirildi. Bilgi teknolojileri sektörü profesyonelleri ve teknoloji editörlerinden oluşan jüri heyeti tarafından yapılan ilk değerlendirmelerin ardından, 17 ülkeden 49 firma finalist olarak belirlendi. Ödüle layık görülen projeler ise Londra'da düzenlenen ödül töreni ile sahiplerini buldu.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Koç Bilgi Grubu Kurumsal İletişim Direktörü Banu Aydoğan, şunları kaydetti:
     "Jüri, 'Avrupa'da Yılın Teknoloji Çözümü' kategorisi birincisini seçerken öncelikle aday olan çözümün gerçek bir iş çözümü olup olmadığını değerlendiriyor. Sonrasında, birkaç farklı ihtiyaca yanıt verebilen, yazılım teknolojilerini, doğru iş çözümüne entegre etmiş olan ve kullanıcısına rekabetçi, verimli ve etkili çözümler sunabilen en ideal çözümü ödüle layık görüyor. KoçSistem olarak, tüm bu değerlendirmeleri başarı ile geçen İngiltere Premier Ligi Projesi Pixage projemiz ile Avrupa'da Yılın Teknoloji Çözümü ödülünü almış olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Ayrıca The European IT Excellence Awards'da bugüne kadar ödül alan tek Türk şirketi olmanın, KoçSistem adına olduğu kadar ülkemiz adına da kazanılmış önemli bir başarı olduğunu düşünüyoruz."
     İngiltere Premier Ligi'nde uygulanan Pixage teknolojisi, uygulanabilirliği ve sunduğu çözümler bazında dünyada örnek gösterilen projeler arasında yer alıyor.
     Spor alanında, Avrupa'nın tek yazılımla en fazla lokasyonda uygulanan projesi olan İngiltere Premier Ligi Pixage projesi ile stadyumlarda taraftarlara ve kulüplerin VIP konuklarına yayın yapılıyor. İngiltere Premier Ligi'ndeki 22 kulübün stadında kurulum tamamlanmış durumda bulunuyor. Bu yılın sonunda sekiz yeni kulüp ile bu sayının 30'a çıkartılması hedefleniyor.
    
    
    


Bu haberi 209 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir