Philippe Starck, Peugeot ile birlikte yenilikçi bir kaykay-bisiklet tasarladı

  • Yazı boyutu
Philippe Starck, Peugeot ile birlikte yenilikçi bir kaykay-bisiklet 
tasarladı

Philippe Starck, Peugeot ile birlikte yenilikçi bir kaykay-bisiklet tasarladı

Tasarımcı Philippe Starck, Peugeot Cycles yetkilileri ve Bordeaux Belediye Başkanı Alain Juppé, yeni kaykay-bisiklet konseptinin PIBAL (Yılan balıı yavrusu) ismi verilen ilk prototipini tanıttı.
     Peugeot açıklamasına göre, PIBAL, Bordeaux sakinlerinin kullanımına ödünç olarak sunulan bisiklet parkını yenileyecek ve onların ulaşım olanaklarını, Philippe Starck tarafından tasarlanıp Peugeot'nun geliştirdiği yeni şehir içi ergonomi sayesinde daha da artıracak.
     Peugeot, 130 yıllık tecrübesi ve bisiklet alanındaki uzmanlığı sayesinde, Bordeaux'luların fikirleri ile Starck'ın vizyonunun teknik, endüstriyel ve ekonomik açıdan yakınlaşmasını sağladı.
     Özellikle Mu by Peugeot hizmet arzıyla bireysel ulaşımın yenilikçi aktörü olan Peugeot, bu işbirliği çerçevesinde yeni çözüm arayışlarını sürdürüyor. Böylece, PEUGEOT Cycles, "PIBAL" ismi verilen kaykay-bisikleti geliştirerek, Fransa'da Romilly sur Seine'deki tarihi fabrikasında seri üretimini gerçekleştirecek.
     PIBAL adı verilen kaykay-bisiklet, kiralama merkezi Maison du Vélo'da ücretsiz olarak şehir sakinlerinin kullanımına sunulacak.
    
    
    

Bu haberi 200 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir