Pfizer Türkiye'ye yeni Ruhsatlandırma Müdürü

  • Yazı boyutu
Pfizer Türkiye'ye yeni Ruhsatlandırma Müdürü

Pfizer Türkiye'ye yeni Ruhsatlandırma Müdürü

Pfizer Türkiye'nin yeni Ruhsatlandırma Müdürü Sinem Geçin Altıntop oldu.
     Yapılan açıklamaya göre, Pfizer ailesine Küresel Mevzuat Stratejileri ekibinin Pfizer Türkiye Ruhsatlandırma Müdürü olarak katılan Altıntop, son birkaç yıldır GlaxoSmithKline (GSK) firmasında ruhsatlandırma ekibini yönetmekteydi.
     Altıntop, Pfizer ilaçlarının Türkiye'de kullanıma sunulabilmesi ve daha çok sayıda hastaya tedavi imkanı sağlanması için Sağlık Bakanlığı başvuru ve onay süreçlerinin yönetiminden sorumlu olacak.
     Altıntop, yaptığı değerlendirmede, ruhsatlandırma alanlarındaki politikaların araştırmacı ilaç sektörü için son derece önem taşıdığına dikkati çekerek, "Tüm bu çalışmalar, ülkemizdeki hastaların, gelişmiş ülkelerin hastaları düzeyinde tedavilere ve en doğru ve en güvenilir biçimde Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış ve eczanelerde satışa sunulan ilaçlara erişebilir olmaları için yapılmaktadır" ifadelerini kullandı.
    
     -Sinem Geçin Altıntop-
    
     Sinem Geçin Altıntop, 1994 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kimya Bölümü'nden mezun oldu, 1997 yılında aynı üniversitenin Polimer Bilim ve Teknolojileri dalında yüksek lisansını tamamladı. İş hayatına 1997'de Hoechst AG Türkiye Ruhsatlandırma Bölümünde başlayan Altıntop, 2002 yılında GlaxoSmihtKline Dubai'de Körfez Ülkelerinde Sorumlu Ruhsatlandırma Departmanında Ruhsatlandırma Uzmanı olarak görev aldı.
     Altıntop, 2003- 2008 yılları arasında Sanofi Aventis Türkiye'de Ruhsatlandırma Uzmanı ve Fiyatlandırma Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. 2008 ila 2012 tarihlerinde GlaxoSmithKline'da Ruhsatlandırma Müdürü olarak görev yapan Altıntop, 1 Ağustos 2012 itibariyle Pfizer Türkiye'de Ruhsatlandırma Müdürü olarak çalışmaya başladı.
    
    
    

Bu haberi 146 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir