Pfizer Türkiye'ye sağlık iletişimi alanında 3 ödül...

  • Yazı boyutu
Pfizer Türkiye'ye sağlık iletişimi alanında 3 ödül...

Pfizer Türkiye'ye sağlık iletişimi alanında 3 ödül...

Pfizer Türkiye, bu yıl 4.'sü düzenlenen Farmaskop Sağlık İletişimi Yaratıcılık Ödülleri'nde 3 kategoride birinci oldu.
     Yapılan açıklamaya göre, sağlık iletişimi alanında 200'e yakın çalışmanın yarıştığı Farmaskop Sağlık İletişimi Yaratıcılık Ödülleri'nde, Pfizer Türkiye, kardiyoloji alanında kardiyologlar tarafından en beğenilen aktivite seçilen yıllık toplantılar serisi 4N1K'nın 4 Kapalı 1 Açık (4K1A) modülü ile "En İyi Bilimsel Etkinlik Yaratıcı Uygulaması/Yöntemi" "Migrene Son Hayata Devam Hastalık Bilinçlendirme Kampanyası" www.migreneson.com web sitesiyle "En İyi İnternet Sitesi Uygulaması" ve "En İyi Sosyal Medya Kullanımı" kategorilerinde birincilik kazandı.
     Ayrıca Pfizer Türkiye'nin Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ile birlikte 2005 yılından bu yana sürdürdüğü, gençlerde sağlık okuryazarlığını artırmaya yönelik "Gençlere Sağlık" projesi de "En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Kampanyası" kategorisinde başarı belgesinin sahibi oldu.
     Törende Pfizer Türkiye'nin 3 kategoride birincilik ödüllerini ajanslar, Kurumsal Sosyal Sorumluluk dalında başarı ödülünü de Pfizer Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Yasemin Ayginin teslim aldı.
     Açıklamada, Pfizer Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Yasemin Ayginin'in "Aldığımız bu ödüller sağlık iletişimi alanındaki başarımızın yanı sıra şirketimiz bünyesinde sosyal sorumluğa karşı geliştirdiğimiz bakış açımızı ve liderlik düzeyini yansıtmaktadır" sözlerine yer verildi.
     Daha sağlıklı bir yaşam için çalışan Pfizer Türkiye olarak, eğitim ve sağlık alanındaki sosyal sorumluluk kampanyalarından hastalık bilinçlendirme kampanyalarına kadar pek çok şekilde topluma ve insanların yaşamlarına dokunduklarını kaydeden Ayginin, "Topluma karşı bu sorumluluğumuzu yerine getirirken, öte yandan da bu projelerden daha fazla sayıda kişinin yararlanabilmesi adına bunları en iyi şekilde duyurmanın önemine inanıyoruz. Bu nedenle sağlık iletişiminin önemini fark ederek bu alandaki bir boşluğu dolduran Farmaskop dergisine ve jüri üyelerine teşekkürlerimizi sunuyoruz" ifadelerini kullandı.
     Pfizer Türkiye, "Gençlere Sağlık" projesiyle sağlık konusunda bilgili ve çevresini eğiten gençler yetiştirmeyi hedefleyerek, projeyle 2005 yılından bu yana doğrudan 2500, dolaylı olarak 25 bin kişinin hayatına dokundu. "Gençlere Sağlık" projesi kapsamında, gençlere farklı konularda bilgi ve beceriler kazandırıldı, "akran eğitimi" modelini temel alan eğitimlerle gençler, temel sağlık konularını içeren eğitimlere katılarak, ardından öğrendikleri bilgileri gruplar halinde uygulamalı, katılımı teşvik eden ve eğlenceli yöntemler kullanarak başka gençlere aktardı. 2012 itibariyle 6 yılın sonunda 38 farklı ilde 127 eğitim düzenlenen proje, farklı illerde yeni eğitimlerle bu yıl da devam ediyor.
     Pfizer Türkiye, Farmaskop Sağlık İletişimi Yaratıcılık Ödülleri'nde 2010'da 3 dalda birincilik, 2 dalda başarı ödülü, 2009'ysa 4 dalda birincilik, 3 dalda başarı ödülüne layık görülmüştü.
    
    
    

Bu haberi 161 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir