Pfizer Türkiye'nin yeni Kurumsal İlişkiler Direktörü Elif Aral oldu

  • Yazı boyutu
Pfizer Türkiye'nin yeni Kurumsal İlişkiler Direktörü Elif Aral oldu

Pfizer Türkiye açıklamasına göre, 1998 yılında Pfizer-Anlaşmalı Satış Teşkilatı işbirliğinin hayata geçmesinde önemli rol üstlenen Elif Aral, bu işbirliğinin her iki şirket için kazan-kazan modeliyle devam etmesini sağladı.

     Sonrasında Pharmacia birleşmesiyle Pfizer'in yeni uzmanlık alanlarına girmesinin ardından, şirkette oluşturulan yeni iş birimlerinin yöneticiliğini üstlenen Aral aynı zamanda Pfizer'de Anti-İnfektif biriminin kuruluşunu gerçekleştiren ekibin içerisindeydi. 2007 yılında Pfizer Türkiye'de iş geliştirmenin ilk kez ayrı ve odaklı olarak yönetilmesi anlamına gelen Kurumsal Strateji İş Geliştirme Direktörlüğü'nün kuruluşunda yer aldı. Ardından Pfizer Türkiye'nin, Kafkaslar ve Orta Asya ülkelerinin dahil olduğu 10 ülkeden sorumlu hale gelmesiyle, bölgenin yöneticisi olarak görev aldı. Bu ülkelerdeki potansiyeli ortaya çıkarmak, gerekli yatırımları yapmak, organizasyonları kurmak, ürün ruhsatlarını almak, satış hacmini büyütmek, Pfizer kültürünü oraya aşılamak gibi çeşitli sorumluluklar üstlendi. 2009 yılından bu yana Pfizer Türkiye'nin pazarlama ve satıştan sorumlu 3 Genel Müdür Yardımcısı'ndan biri olarak Pfizer'de Satış Pazarlama Direktörü görevini yürütmekteydi.
     Eylül 2012 itibariyle yeni görevine atanan Pfizer Türkiye Kurumsal İlişkiler Direktörü Elif Aral, konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu:
     "Pfizer'de yer aldığım görevlere baktığım zaman kendimle ilgili söylemek istediğim en önemli şey, ilk iş yerim olan Pfizer'da 1995'ten bu yana 16 yıldır çalışmaya devam ettiğim ve Pfizer okulunda yetiştiğimdir. Pfizer benim için gerçek anlamda ikinci bir okul olmuştur. Pfizer'deki bu yeni görevimde, ülkemizin gelişen sağlık sistemi dahilinde ve ilaç sektörünün değişen rolü çerçevesinde, tüm paydaşlarımızla sahip olduğumuz sağlam işbirliklerini ve olumlu ilişkileri devam ettirmek ve bunlara yenilerini eklemek üzere çalışmalarımı sürdüreceğim."
    
    
    


Bu haberi 239 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir