Pfizer sponsorluğunda "Romatizmaya İnat Durmasın Hayat" fotoğraf yarışması

  • Yazı boyutu
Pfizer sponsorluğunda "Romatizmaya İnat Durmasın Hayat" fotoğraf 
yarışması

Pfizer sponsorluğunda "Romatizmaya İnat Durmasın Hayat" fotoğraf yarışması

Pfizer'in sponsorluğunda, Romatoloji Araştırma ve Eğitim Derneği tarafından romatoid artrit ve ankilozan spondilit hastalarının gündelik hayatta karşılaştıkları zorluk ve engellere dikkati çekmek için 2010'dan beri düzenlenen fotoğraf yarışmasının 2012 yılı teması "Romatizmaya İnat Durmasın Hayat" olarak belirlendi.
     Yapılan açıklamada, romatoid artrit ve ankilozan spondilit hastalarının hareket kısıtlılığı nedeniyle gündelik hayatlarında karşılaştıkları zorlukları ve engelleri konu alan, hayatın içinden karelerle "hareket" ve "hareket kısıtlılığı" olgularına dikkati çekmek ve bunları sanatsal bir formda kurgulayarak yeniden yorumlamak amacıyla düzenlenen fotoğraf yarışmasının son başvuru tarihinin 20 Eylül 2012 olduğu belirtildi.
     Yarışmanın, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da romatoid artrit ve ankilozan spondilit hastalarının mücadelesinin yakın tanığı olan romatoloji, ortopedi ve travmatoloji ile fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanı doktorların, hemşirelerin ve Pfizer çalışanlarının katılımıyla gerçekleşeceği kaydedildi.
     Açıklamaya göre, yarışmanın jürisinde İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Romatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Vedat Hamuryudan ile birlikte Mustafa Altıoklar, Muammer Yanmaz, Mehmet Turgut ve Koray Peközkay gibi isimler yer alacak.
     Sonuçlarının düzenlenecek basın toplantısıyla duyurulacağı yarışmanın ödül töreni ve ilk sergisi ise 13-17 Ekim 2012 tarihlerinde yapılacak Ulusal Romatoloji Kongresi'nde gerçekleştirilecek.
     Dereceye giren ilk 3 kişiye fotoğraf ekipmanı hediye edileceği yarışma ile ilgili detaylı bilgi "www.hareketihissetmek2012.com" adresinde yer alıyor.
    
    
    

Bu haberi 170 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir