Pfizer, Digital Health Summit 2012'de sosyal medya uygulamalarını anlattı

  • Yazı boyutu
Pfizer, Digital Health Summit 2012'de sosyal medya uygulamalarını anlattı

Pfizer, Digital Health Summit 2012'de sosyal medya uygulamalarını anlattı

Sağlık sektörü paydaşları, Digital Health Summit'te dijital kanalların iş uygulamalarına ve gerçek hayata entegrasyonu konusunu detaylarıyla ele aldı.
     Sabancı Müzesi'nde gerçekleştirilen konferansta Pfizer Türkiye NeoBusiness Koordinatörü Gökhan Salmanoğlu, "Sağlık Alanında Sosyal Medya Uygulamaları" başlıklı sunumuyla, şirketlerindeki lider sosyal medya uygulamalarını ve başarılı örnekleri anlattı.
     Pfizer açıklamasına göre Salmanoğlu, Pfizer Türkiye bünyesinde NeoBusiness biriminin hayata geçirdiği uygulamaları paylaşarak, Türkiye'de dijital sağlık iletişimi alanındaki pek çok ilkin hayata geçiş sürecini katılımcılarla paylaştı.
     Salmanoğlu tüm bu projelerin yanı sıra, Pfizer-Avea ortaklığıyla gerçekleşen TeleTıp Kronik Hastalık takibi pilot projesi, temsilci-doktor diyaloğunu geliştirmek üzere mobil CRM projesi, Pfizer temsilcilerinin saha ziyaretlerinde kullanılmak üzere iPad tabletlerle yapılan kapalı devre pazarlama (Closed Loop Marketing) projeleri gibi uygulamaları da katılımcılarla paylaştı. Sosyal medyanın kurumsal itibara katkısının yanı sıra, gönüllü takipçiler oluşturması, ölçülebilir, hızlı ve maliyet etkin olması gibi konulara değindi. Sosyal medyada yer alan ilk ilaç şirketi olan Pfizer Türkiye'nin Facebook, Twitter, Youtube, Pinterest gibi farklı platformlardaki kanallarını sürekli öğrenerek nasıl geliştirdiklerini ortaya koydu.
     Moderatörlüğünü İxir Healthcare-den Dr. Talay Toksöz-ün yaptığı oturumda Buzz Medikal-den Devrim Altaylı da panelist olarak yer aldı.
     Etkinlikte doktorlar, ilaç firmaları, sağlık sektörüne hizmet veren sektör paydaşları, hasta dernekleri gibi geniş bir katılımcı kitlesi dinleyici olarak bulundu.
     NeoBusiness birimi, değişen ve gelişen ekosistemde, mevcut süreçleri ve kaynakları destekleyerek ve teknolojiyi bir araç olarak kullanarak paydaşlarla daha verimli yollardan etkileşim ve iletişim kurmayı, teknolojiyi etkin bir şekilde kullanarak yeni iş yapış modelleri geliştirmeyi hedefliyor.
     NeoBusiness takımı ve departmanı Türkiye'deki ilk e-kongre uygulaması, ilaç sektöründe ilk ve en çok takipçiye sahip kurumsal Facebook sayfası, vaka paylaşım sitesi, Migrene Son gibi hasta bilinçlendirme kampanyalarını hayata geçirdi.
    
    
    

Bu haberi 169 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir