Pfizer'dan "İleri Klinik Araştırmalar Eğitimi" -Pfizer Klinik Araştırmalar Bölge Yöneticisi…

  • Yazı boyutu
Pfizer'dan "İleri Klinik Araştırmalar Eğitimi"
     -Pfizer Klinik Araştırmalar Bölge Yöneticisi…

Pfizer'dan "İleri Klinik Araştırmalar Eğitimi" -Pfizer Klinik Araştırmalar Bölge Yöneticisi Duman: -"Eğitim programlarımızla, hastalarımızın yenilikçi tedavilere ulaşması ve ülkemizdeki bilim ortamının gelişmesi için kritik önem taşıyan klinik araştırmalara, katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz" -İÜ Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Araman: -"Klinik araştırmalar, tıbbi veya biyolojik bilgilerimizin geliştirilmesi ve hastalıkların özelliklerinin daha iyi anlaşılmasını sağlamaktadır"

Pfizer Klinik Araştırmalar Bölge Yöneticisi Dr. Gökhan Duman, hastaların yenilikçi tedavilere ulaşmalarını sağlayan, Türkiye'deki bilim ortamının gelişmesi için kritik önem taşıyan klinik araştırmalara katkıda bulunmaktan gurur duyduklarını bildirdi.
     Pfizer'dan yapılan açıklamaya göre, araştırmaların yüksek kalite standartlarında yapılabilmesi ve bilim insanlarının uluslararası alanda en üst seviyelerde yer bulabilmesi için fırsatlar oluşturmayı amaçlayan Sağlık Bakanlığı onaylı İleri Klinik Araştırmalar Eğitimi, 23-24 Kasım'da İstanbul Üniversitesi'nde gerçekleştirildi.
     Eğitimle ilgili bilgiler veren Pfizer Klinik Araştırmalar Bölge Yöneticisi Dr. Gökhan Duman, klinik araştırmaların çoğunun gelişmiş ülkelerde yürütüldüğünü, bu araştırmaların yüzde 20'sinin Avrupa ve ABD dışında yapıldığını belirtti.
     Türkiye'de ilaç Ar-Ge'sinin gelişmesi ve araştırmaların yaygınlaşması için yüksek kalite standartlarına ulaşılmasının önemine değinen Duman, "Üniversitelerimizin işbirliğiyle gerçekleştirdiğimiz eğitim programlarımızla, hastalarımızın yenilikçi tedavilere ulaşması ve ülkemizdeki bilim ortamının gelişmesi için kritik önem taşıyan klinik araştırmalara katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz" ifadelerini kullandı.
     Pfizer Türkiye Medikal Direktörü Dr. Turgay Aydınlar ise yeni ilaç keşiflerinin çok merkezli araştırma ağları yoluyla hayat bulduğu dünyada, Türkiye'nin hak ettiği yeri bulmasını hedeflediklerini kaydetti.
     Aydınlar, eğitim programlarının, klinik araştırmaların kalitesinin ve sayısını arttırarak, Türkiye'ye önemli katkılar sağlayacağına inandığını ifade etti.
     İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Araman da daha güvenli tedavilerin ve kişiye özel ilaçların insanlığın yararına sunulabilmesi için çalışmaların yetkin araştırmacıların denetim ve gözetiminde yapılmasının ön koşul olması gerektiğini bildirdi.
     Eğitimlerde, klinik araştırmalarda etik yaklaşımların tarihçesi, Helsinki Bildirgesi İyi Klinik Uygulamaları, klinik araştırmalarda metodoloji, tasarım ve istatistiksel verilerin değerlendirilmesi, biyoeşdeğerlilik ve biyobenzerlik, araştırma tipleri ve araştırmacı destekli çalışmalar hakkında bilgi sunuldu.
    
    
    

Bu haberi 206 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir