Peugeot, ürün isimlerini sabitleştiriyor

  • Yazı boyutu
Peugeot, ürün isimlerini sabitleştiriyor

Peugeot, faaliyette bulunduğu bütün pazarlardaki müşterilerinin beklentilerini karşılamak üzere ortada bulunan ''0'' etrafında ürün isimlendirme politikasını yeniden belirledi.

Peugeot açıklamasına göre, globalleşme stratejisi kapsamında, Peugeot yeni fetih modelleri için ''1'' son rakamını seçti ve gelecekte yenilenecek modelleri için ''8''li isimleri sabitledi.
     Peugeot ortadaki ''0''ın iki yanına eklenen üç rakamlı numaralandırmayı 1929 yılında 201 modeli ile başlattı. Peugeot'nun kullandığı ve tarihinden gelen isimlendirme sistemi, ortadaki sıfır (0) Peugeot markasının kimliğine tekabül ediyor, ilk numara segmentin büyüklüğünü temsil ediyor, birler hanesindeki rakam ise aracın neslini belirtiyor.
     Bu sistem, türev gövde siluetleri nitelendirmek üzere çift harfler eklenmek suretiyle (CC ve SW) 90'lı yılların sonunda değişiklik gördü. 2005 yılından bu yana, 3008 veya 5008 gibi yüksek kasa yapılı modelleri nitelendiren ortadaki çift sıfır ile zenginleşti.
     Uluslararası büyüme süreci Peugeot'yu isimlendirme politikasını gözden geçirmeye yöneltti. Bundan böyle, Peugeot modellerinin isimleri yenilenmeleri sırasında değiştirilmeyecek. Ürün adlarının sabitlenmesi ürün gamının okunmasını ve pazara yerleşmelerini kolaylaştıracak.
     Ortadaki ''0'' Peugeot'nun genetik kodunu ifade ediyor. Ortadaki ''0'' markanın genetik kodunu temsil ediyor. Bu numaralandırma Peugeot Markası'nın tarihini temsil ediyor ve bilinirliğini sürdürmek için muhafaza edilecek.
     Zamanında sağlam ve ekonomik olarak nitelendirilen 201 modelinde olduğu gibi, ''1'' rakamı Peugeot markasının kullanım rahatlığı, çok yönlü ve akılcı özelliklerine yönelik müşteri beklentilerini karşılayan, erişilebilir ve prestijli modellerini temsil edecek. Bu yeni modeller ''8'' rakamıyla sonlanan ürün gamımızı tamamlayacak.
     308 veya 3008 gibi şu an ''8'' rakamıyla sonlanan bir numara taşıyan bütün modeller yenilenmeleri sırasında isimlerini muhafaza edecekler. ''7. Nesil'' modeller ise yenilenmeleri sonrasında ''8'' rakamıyla isimlendirilecek.


Bu haberi 180 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir