Peugeot, "Pikes Peak 2013"e katılacak

  • Yazı boyutu
Peugeot, "Pikes Peak 2013"e katılacak

Peugeot, "Pikes Peak 2013"e katılacak

Motorsporları alanında farklı yarışlarda mücadele eden Peugeot, efsanevi, zorlu ve uluslararası üne sahip bir yarış olan "Pikes Peak 2013"e katılmaya karar verdi.
     Peugeot'dan yapılan açıklamaya göre, Peugeot, 30 Haziran 2013'de ABD'de Colorado Springs'de yapılacak bu yarışı kazanmayı hedefliyor.
     Peugeot, benzersiz karakterdeki bu yarış için en iyi çözüm ortakları olan Peugeot 208 T16 Pikes Peak, Total, Red Bull, Michelin ve Sebastien Loeb'i bir araya getirdi.
     Uluslararası pazarlarda artan satışları ve yeni 208'in başarısı ile kendini gösteren Peugeot-nun atağı, başta 205 T16 ve 405 T16 Pikes Peak'ler olmak üzere, "inanılmaz numaralar" döneminde Peugeot'nun başarısına daha önce katkıda bulunan bu efsanevi yarışa katılımıyla doğal uzantısını buluyor.
     Bu arada verilen bilgilere göre, 100 yıl önce, Peugeot Indianapolis'te otomobil sporlarındaki ilk zaferini kazandı. Peugeot çok sayıda ve çoğunlukla efsanevi yarışlarda sayısız başarıya imza attı. Pikes Peak'te elde edilenler uluslararası otomobil sporları tarihine damga vurdu ve Peugeot-nun genlerine kazındı.
     Pikes Peak, 20 kilometre uzunluğunda, 156 virajdan oluşan ve 2 bin 800 metre ile zirve noktası 4 bin 300 metre arasındaki rakımlarda koşulan, geçen yıldan beri tamamen asfaltlanmış eşsiz bir "hillclimb" pisti olarak dikkati çekiyor.
    
    
    

Bu haberi 232 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir