Peugeot 2008, dünya pazarına çıkıyor

  • Yazı boyutu
Peugeot 2008, dünya pazarına çıkıyor

Peugeot 2008, dünya pazarına çıkıyor

Peugeot'nun yeni kompakt SUV modeli 2008, Peugeot markasının birçok coğrafi bölgenin katılımıyla en başından itibaren ve eş zamanlı olarak tasarladığı ve yine tüm bu bölgelere yönelik pazara sunacağı ilk model oldu.
     Yapılan açıklamaya göre, Peugeot, 2008 modeli ile B segmentinde yeni bir otomobil arzı yaratmak için 3008 kompakt SUV deneyiminden yararlandı. 2013 baharında Avrupa pazarında satışa sunulacak olan yeni 2008 modeli, Fransa'da (Mulhouse), Çin'de (Wuhan) ve Brezilya'da (Porto Real) üretilecek.
     Açıklamada, 2008'in dünya hedefinin "crossover segmentini geliştirme ve yeni müşteriler kazanma stratejisi ile markayı yeni bir dinamikliğe doğru ilerletmek" olduğu belirtildi.
     Peugeot Genel Müdürü Maxime Picat, açıklamada yer alan değerlendirmesinde, markalarının 2008 ile Avrupa'da bu segmentteki liderliğini pekiştirmek, Asya'da ve Latin Amerika'da yeni müşteriler kazanmak için gerekli ideal otomobili bulduğunu kaydetti.
     Peugeot Ürün Direktörü Xavier Peugeot ise "Peugeot, 2008 ile ürün atağını sürdürdürüyor ve 3008'in başarısından yararlanarak dünya müşterilerini fethe çıkacak yeni bir kompakt SUV sunuyor" dedi.
    
    
    

Bu haberi 159 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir