Petrol şirketi ile arazi malikleri arasında anlaşmazlık

  • Yazı boyutu
Petrol şirketi ile arazi malikleri arasında anlaşmazlık

Petrol şirketi ile arazi malikleri arasında anlaşmazlık

Transatlantic Exploration Mediterranaean ile Transatlantic Turkey'in, Siirt Petrol Bölgesi'nde müştereken sahip bulundukları arama ruhsat sahası içerisinde açılması planlanan kuyunun lokasyon yeri ve yolu için gerekli olan alanın, arazi malikleriyle bedel konusunda anlaşamamaları nedeniyle istimlakine karar verilmesi için müracaat ettikleri bildirildi.
     Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Petrol İşleri Genel Müdürlüğü'nün ilanına göre, Transatlantic Exploration Mediterranaean ile Transatlantic Turkey'in X numaralı Siirt Petrol Bölgesi'nde müştereken sahip bulundukları arama ruhsat sahası içerisinde açılması planlanan Göksu-3 kuyusunun lokasyon yeri ve yolu için gerekli olan alanın, Petrol Kanunu'nun ilgili maddesi gereğince istimlakine karar verilmesi için 17 Temmuz 2012 tarihli müşterek dilekçeleriyle müracaat ettikleri belirtildi.
     Şirketlerin müracaatı, arazi maliklerinin rayiç haddin üzerinde bedel talep etmesi nedeniyle anlaşma yoluyla satın alınması mümkün olmayan ve Bismil Asliye Hukuk Mahkemesi'nce acele el koyma kararı alınan, Diyarbakır İli, Bismil İlçesi, Üçtepe Köyündeki 9 bin 623 metrekarelik alan için yaptığı kaydedildi.
    
    
    

Bu haberi 164 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir