Petrol arama ruhsatında süre uzatımı ve terk talebi -TPAO ve Amity Oil International, I numaralı…

  • Yazı boyutu
Petrol arama ruhsatında süre uzatımı ve terk talebi
  -TPAO ve Amity Oil International, I numaralı…

Petrol arama ruhsatında süre uzatımı ve terk talebi -TPAO ve Amity Oil International, I numaralı Marmara Petrol Bölgesi'nde müştereken sahip oldukları petrol arama ruhsatının daha önce uzatılmış süresinin sona ereceği tarihten itibaren 2 yıl süre ile uzatılması için müracaat etti -Gümüş Madencilik IX numaralı Van Petrol Bölgesi'nde sahip olduğu 2 adet petrol arama ruhsatını terk için başvuruda bulundu

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) ve Amity Oil International, I numaralı Marmara Petrol Bölgesi'nde müştereken sahip oldukları petrol arama ruhsatının daha önce uzatılmış süresinin sona ereceği tarihten itibaren 2 yıl süre ile uzatılması için müracaat etti.
     Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Petrol İşleri Genel Müdürlüğü'nün Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan ilanlarına göre, TPAO ve Amity Oil International, I numaralı Marmara Petrol Bölgesi'nde müştereken sahip oldukları "AR/TPO-AOI/4288" hak sıra numaralı petrol arama ruhsatının evvelce uzatılmış süresinin sona ereceği 1 Ağustos 2013 tarihinden 1 Ağustos 2015 tarihine kadar Petrol Kanunu'nun ilgili maddesi gereğince teminat karşılığında 2 yıl süre ile uzatılması için müracaat etti.
     Ayrıca, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı, VIII Numaralı Ağrı Petrol Bölgesi'nde sahip bulunduğu "AR/TPO/4271" ve "4272" hak sıra numaralı 2 adet petrol arama ruhsatının evvelce uzatılmış sürelerinin sona ereceği 23 Haziran 2013 tarihinden 23 Haziran 2015 tarihine kadar teminat karşılığında ikişer yıl süre ile uzatılması için Müdürlüğe başvurdu.
     İlanlara göre, Gümüş Madencilik İnşaat Petrol Turizm San. ve Tic. AŞ. IX numaralı Van Petrol Bölgesi'nde sahip olduğu "AR/GMŞ/4943", "4944" hak sıra numaralı 2 adet petrol arama ruhsatını terk için müracaat etti.
     Petrako Petrol, Doğalgaz, İnşaat Taahhüt İşleri ve DışTicaret Ltd. Şti de XV numaralı Konya Petrol Bölgesinde Ankara ve Aksaray İlleri sınırı dahilinde sahip olduğu "AR/PTK/4896" hak sıra numaralı petrol arama ruhsatnamesini 3 Mart 2013 tarihinde, Amity Oil İnternationalPty. Ltd. Şti XIV numaralı Adana Petrol Bölgesinde Adana ve Mersin İlleri sınırı dahilinde sahip bulunduğu "AR/AOI/4350" hak sıra numaralı petrol arama ruhsatnamesini 1 Mart 2013 tarihinde, Transatlantic Turkey Ltd. Şti XIV numaralı Adana Petrol Bölgesinde Adana ve Mersin İlleri sınırı dahilinde sahip bulunduğu "AR/TAT/4842" hak sıra numaralı petrol arama ruhsatnamesini 1 Mart 2013 tarihinde, Atlı Makine İnşaat Nakliyat Madencilik Turizm Doğal Enerji Kaynakları Üretim Sanayi ve Ticaret AŞ de XVII numaralı İzmir Petrol Bölgesinde Çanakkale ili sınırı dahilinde sahip olduğu "AR/ATL/4983" hak sıra numaralı 1 adet petrol arama ruhsatnamesini 28 Şubat 2013 tarihinde terk etti.
     Bu terk işlemleri sonrasında zarar görmüş olanlar varsa, maruz kaldıkları zarar ve hasara ait tazminatın Petrol Tüzüğü'nün ilgili maddesi gereğince, şirketin teminatından karşılanabilmesi için, ilgililerin bu ilan tarihinden itibaren bir yıl zarfında selahiyetli mahkemeden kesinleşmiş bir karar alıp Genel Müdürlüğ'e müracaat etmeleri gerektiği bildirildi.
    
    
    

Bu haberi 138 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir